Nowe audycje TOK FM na wakacje 2024

Od 17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadza wakacyjną ramówkę. Znajdą się w niej nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.

Od najbliższego poniedziałku stacja skraca codzienny „Mikrofon TOK FM”, który w okresie wakacji będzie można usłyszeć od poniedziałku do piątku między 20:00 a 21:00. Tuż po nim wprowadza cykl programów autorskich.

W poniedziałki Kamil Śmiałkowski zaprosi na audycję „A teraz będzie fantastycznie”. To przewodnik po najciekawszych gatunkach, nurtach i tematach współczesnej fantastyki. Od historii alternatywnych po superbohaterów. Od podróży w czasie po spotkania z obcymi. Rozmowy z najlepszymi polskimi twórcami fantastyki i recenzje najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy.

A już we wtorek ruszy cykl audycji „Tam się udało”. Rzecz o prawach społeczności LGBT. Tomasz Setta wraz z gośćmi opowie na przykładach różnych krajów, co doprowadziło do wprowadzenia małżeństw osób tej samej płci lub związków partnerskich i co miało wpływ na zmiany w postrzeganiu tego zagadnienia.

W środy wakacyjną nowością będzie audycja „Kancelaria TOK FM” Bartłomieja Pogranicznego. W niej o prawie bliżej ludzi. Cotygodniowa rozmowa na wybrany temat prawny – nie wydumane sprawy, z którymi zetkną się tylko specjaliści, tylko zagadnienia, które dotyczą wszystkich.

Program „Stos lektur” Anny Piekutowskiej będzie można usłyszeć w czwartki. To alternatywne podejście do kanonu lektur szkolnych w Polsce. Spojrzenie z innej perspektywy na książki dobrze znane z czasów szkolnych. Czy Wokulski był stalkerem? Gdzie w „Akademii Pana Kleksa” wybrzmiewają echa zagłady? Czy rywalizację między Mickiewiczem a Słowackim można porównać do dzisiejszych podziałów politycznych między PO a PiS-em?

Wakacyjny cykl nowych audycji autorskich Radia TOK FM zamyka „Zagubiona autostrada”. Będzie emitowana w piątki. Życie jest jak podróż. Nasze drogi, z reguły proste z pięknymi widokami, potrafią być czasem kręte i wyboiste. Bywa, że zbaczamy z trasy i błądzimy. Uciekamy przed czymś? A może po prostu się zmieniamy? Czego możemy dowiedzieć się o sobie będąc na zagubionej autostradzie? O tym w najnowszym cyklu rozmów Kamila Wróblewskiego w Radiu TOK FM.

Wydawczynią nowych wakacyjnych programów będzie Karolina Kłaczyńska.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *