Nowe odcinki „Tropami zbrodni” na CBS Reality

Uznana przez widzów produkcja własna CBS Reality „Tropami zbrodni” powraca z nowymi odcinkami – już 30 września o 22:00. „Tropami zbrodni” to program przedstawiający jedne z najbardziej intrygujących i zaskakujących spraw karnych ostatnich dwóch dekad, które miały miejsce m.in. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Winnych dokonania omawianych przestępstw udało się doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości dzięki nowoczesnej technologii i rozwojowi badań kryminalistycznych.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

W serii widzowie mogą zobaczyć jak od podszewki wygląda praca śledczych, policji, naukowców oraz ekspertów z różnych dziedzin, którzy dzięki swojej wiedzy i zastosowaniu najnowocześniejszych technik kryminalistycznych badają każdy, nawet najmniejszy, ślad prowadzący do rozwikłania sprawy. Dzięki zeznaniom kluczowych świadków, nowym wywiadom, zrekonstruowanym sekwencjom i materiałom archiwalnym, „Tropami zbrodni” dostarcza dogłębnego opisu szczegółów śledztw kryminalnych prowadzonych w ostatnim czasie.

W najnowszych odcinkach serii widzowie będą mogli poznać historie zbrodni, do rozwikłania których przyczyniły się przede wszystkim najnowsze technologie stosowane w kryminalistyce – od dokładnych badań DNA po analizy śladów cyfrowych zostawianych przez podejrzanych.

W jednym z odcinków poznamy historię brutalnego morderstwa Tary i Carlosa – pary mieszkającej w Key Largo na Florydzie. W nocy z 15 na 16 października 2015 roku doszło do tragedii – 26-letnia matka trojga dzieci – Tara Rosado oraz jej 28-letni partner, Carlos Ortiz, zostali zastrzeleni z bliskiej odległości w sypialni domu należącego do kobiety. Dla śledczych od początku było jasne, że nie mają do czynienia ze zwykłym zabójstwem, ani napadem rabunkowym, tylko zaplanowaną egzekucją. Kobieta zginęła od strzału w tył głowy, a jej partner od strzału w czoło. Pomimo rozpoczęcia szeroko zakrojonego śledztwa, policja początkowo nie miała żadnych podejrzanych ani świadków. Jedynym śladem były nagrania z kamer umieszczonych na domu sąsiada, na których widać było Tarę i Carlosa, którzy w feralny wieczór chodzili po swej posesji, kobieta parkowała auto, a mężczyzna nerwowo palił papierosy i sprawiał wrażenie, że na kogoś czeka. Kamery zarejestrowały również niezidentyfikowany samochód parkujący pod domem Tary i Carlosa późno wieczorem oraz tęgiego mężczyznę, który z niego wysiada. Niestety jakość nagrania nie była na tyle dobra, by móc go zidentyfikować.

W toku śledztwa okazało się, że z domu zniknął jedynie smartfon należący do pary. Po dokładnym przeszukaniu miejsca zbrodni śledczy odnaleźli jednak drugi telefon, a w nim nagranie wideo, na którym widać było tego samego tęgiego mężczyznę – właściciela łodzi rybackiej, Jeremy’ego Mcauleya. Trzymał on w rękach paczki z kokainą i przechwalał się, że właśnie został baronem narkotykowym. Natychmiast stał się pierwszym podejrzanym.

Na kolejny trop w tej sprawie stróżów prawa naprowadziła kobieta, która nurkując w jednym z kanałów przecinających Key Largo natrafiła na zatopioną broń. Po badaniach balistycznych okazało się, że jest to narzędzie zbrodni. W tym samym kanale policjanci wyłowili także smartfon, który zniknął z domu Rosado. Dzięki nowoczesnej technologii ekspertom udało się odzyskać z niego smsy, zdjęcia i filmy wideo. To znalezisko tylko potwierdziło przypuszczenia policji – głównym podejrzanym został Jeremy Mcauley. Znając powiązania Carlosa ze światem handlarzy narkotyków, mężczyzna poprosił go o pomoc w sprzedaży kokainy. Ortiz bez namysłu zgodził się, lecz niestety, nagły przypływ gotówki i bliski kontakt z narkotykami wepchnęły go w szpony uzależnienia. Zaczął podbierać pieniądze ze sprzedaży „towaru” oraz kokainę należące do Jeremy’ego. Doprowadziło to do kilku gwałtownych sprzeczek między mężczyznami oraz próby szantażu ze strony Carlosa. Jeremy postanowił go uciszyć.

Feralnej nocy umówił się z nim na spotkanie w domu Tary, na które przyjechał razem ze wspólnikiem. Obaj weszli do środka, wywiązała się awantura, padły strzały… Dokładny przebieg wydarzeń prowadzących do popełnienia tej zbrodni, podobnie jak innych przedstawionych w programie, udało się ustalić, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Tropami zbrodni”, produkcji własnej CBS Reality, zapraszamy od 30 września, w każdą niedzielę o 22:00. Kontynuacja serii w kolejnych miesiącach.

Źródło: CSB Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *