Nowi prowadzący w FOKUS TV

Do grona prowadzących własne programy w FOKUS TV dołączyły nowe osoby: Anna Kandeger, Aleksandra Kowalewska, Julia Tryzno, Michał Adamiuk, Tomasz Bednarek, Marcin Kusy i Kamil Rutkowski.

Anna Kandeger, Aleksandra Kowalewska, Julia Tryzno, Michał Adamiuk, Marcin Kusy i Kamil Rutkowski poprowadzą „A to ciekawe!”. Będzie to program o charakterze edukacyjnym, informacyjnym i rozrywkowym, emitowany na antenie FOKUS TV kilka razy w ciągu dnia w formie przerywnika. W lekki i zrozumiały sposób zaprezentuje ciekawostki i informacje dotyczące różnych dziedzin: nauk ścisłych, natury, historii, cywilizacji, sportu, zdrowia.

Tomasz Bednarek i Anna Kandeger poprowadzą „Horoskop”, w którym informacje astrologiczne wzbogacone będą humorystycznymi akcentami, zabawnym komentarzem oraz anegdotami.

Prezenterzy programów własnych FOKUS TV to nowe twarze polskiej telewizji – osoby młode, często bez doświadczenia, ale z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Wniosą powiew świeżości do poukładanego świata telewizyjnych osobowości – mówi Ewa Lampart, szef stacji FOKUS TV i prezes zarządu spółki TV Spektrum.

Pozostałe produkcje własne FOKUS TV to: „Para daje radę” (program Moniki Tarki i Roberta Kilena), „Wehikuł czasu” (prowadzącym został Michał Sobkowski), autorska seria Radka Kotarskiego „Tajemnice historii” oraz „Lista Fokusa”.

FOKUS TV to nowa bezpłatna telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym. Jej start zaplanowano na 28 kwietnia 2014 roku.

Anna Kandeger – nauczycielka i tłumaczka języka angielskiego z siedmioletnim stażem. Studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim, zgłębiając tajniki języka angielskiego i rosyjskiego. Współpracowała ze stacją TVN Lingua przy programie językowo-muzycznym „Zoom”.

Aleksandra Kowalewska – dziennikarskie szlify zdobyła w Akademickim Radiu Kampus. Tam nauczyła się pracy reportera, asystenta, wydawcy i serwisanta. W 2008 roku związała się z Radiem ESKA, gdzie pracowała jako reporter i lektor newsów. Od czerwca 2009 roku pracuje w Radiu WAWA jako dziennikarz informacyjny. Ponadto redaguje informacje, czyta newsy, zajmuje się krótkimi zaproszeniami kulturalnymi („Co, gdzie, kiedy”).

Julia Tryzno – studentka III roku dziennikarstwa na UKSW w Warszawie. Od lipca 2013 roku związana z telewizją internetową SuperExpress.tv: zaczynała jako prezenterka prognozy pogody a obecnie pracuje jako dziennikarz i reporter. Jej działka to rozrywka i showbiznes. W FOKUS TV będzie jedną z prowadzących „A to ciekawe!” oraz będzie odpowiadać za przygotowanie materiałów reporterskich.

Michał Adamiuk – karierę zawodową rozpoczął w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie jako reporter miejski, wydawca, prezenter informacji, a także autor programu o motoryzacji. W 2010 roku przeniósł się do Krakowa, gdzie pracował jako serwisant w Radiu VOX FM, a następnie w Radiu Plus Kraków. Od 2011 roku można go usłyszeć na antenie Radia ESKA – czyta wiadomości i przygotowuje materiały reporterskie. W 2013 roku rozpoczął współpracę z TVN Turbo w charakterze dokumentalisty w programie „Moto-On”.

Tomasz Bednarek – aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, dubbingowy, a także radiowiec. W swojej karierze występował na wielu scenach teatralnych w Polsce i w Niemczech. Można go zobaczyć w telewizji oraz usłyszeć w Radiu Plus w programie „Projekt Kultura”, nadawanym od poniedziałku do piątku między 13:00 a 16:00. Na swoim koncie ma ciekawe role dubbingowe, m.in.: Ciastek w „Shreku”, Elmo z „Ulicy Sezamkowej” czy Mort z „Pingwinów z Madagaskaru”.

Marcin Kusy – pracę radiowca rozpoczął w 1997 roku od Akademickiego Radia Centrum w Lublinie. Następnie pracował w Radiu Warszawa Praga, Radiu Pogoda i Radiu Kampus. Przez 6 lat był związany z Radiem Kolor, gdzie prowadził m.in. audycję poranną „Dzień Dobry z Kolorem”. Był również zastępcą redaktora prowadzącego serwis Glamki.pl, dziennikarzem miesięcznika „Laif” i felietonistą „Naszego Miasta”. Obecnie jest dziennikarzem muzycznym Pierwszego Programu Polskiego Radia i współpracownikiem portalu Glamki.pl.

Kamil Rutkowski – z wykształcenia prawnik, z pasji dziennikarz radiowy. Swoją przygodę z radiem rozpoczął od pracy w Radiu Plus Łomża, następnie pracował w Radiu TOK FM. Aktualnie jest prezenterem „Raportu Dnia” i „Wiadomości” w Radiu VOX FM. Z miłości do muzyki został producentem muzycznym.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *