Nowości i powroty wiosną 2016 na antenie TVP2 HD

Wiosną 2016 w ramówce TVP2 HD nie zabraknie nowości, a także powrotów i kultowych programów sprzed lat w nowych, współczesnych odsłonach.

Już w marcu Dwójka zaprasza na kontynuację „Sondy”. Słynny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki. Na antenie – po kilu sezonach przerwy – ponownie zagości także program „Kocham Cię, Polsko!” wzbogacony o nowe konkurencje, nową prowadzącą i kapitanów drużyn. Na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show „Dzięki Bogu już weekend”.

W ramówce zagoszczą też absolutne premiery. Wśród nich „Komediowa Scena Dwójki”, czyli propozycja dla wszystkich spragnionych alternatywnej oferty rozrywkowej. Przestrzeń eksperymentu, wolnej, nieskrępowanej improwizacji i inteligentnego humoru z pogranicza absurdu i purenonsensu zagospodarują najciekawsi twórcy rodzimej, offowej sceny komediowej.

W wiosennej ramówce TVP2 sporo miejsca zajmie także publicystyka kulturalna. Marita Albán Juárez zaprosi widzów na cotygodniowe „Śniadanie na trawie” z udziałem twórców, którzy będą się spierać o bieżące wydarzenia społeczne i kulturalne. Dwójka zaprasza również na magazyn „Ostry z natury” – propozycję dla całych rodzin, niezwykłą, pełną wrażeń i przygód podróż z elementami survivalu w świat dzikiej przyrody i nieokiełznanej natury. Młodzi ludzie z miast wyruszą natomiast na spotkanie z wiejskimi mistrzami, stając się dociekliwymi eksploratorami kultury ludowej w jej najprzeróżniejszych, nieoczywistych wcieleniach. O ich odkryciach opowie tętniący tradycyjnymi rytmami, pulsujący śpiewem i tańcem program „Dzika muzyka”.

TVP2 HD zaprasza także na drugą odsłonę serii „Przygarnij mnie” – tym razem w formie dokumentalnej telenoweli, prezentującej poruszające losy zwierząt przygarniętych ze schroniska i ich nowych opiekunów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *