Wiosną 2016 w ramówce TVP2 HD nie zabraknie nowości, a także powrotów i kultowych programów sprzed lat w nowych, współczesnych odsłonach.

Już w marcu Dwójka zaprasza na kontynuację “Sondy”. Słynny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki. Na antenie – po kilu sezonach przerwy – ponownie zagości także program “Kocham Cię, Polsko!” wzbogacony o nowe konkurencje, nową prowadzącą i kapitanów drużyn. Na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show “Dzięki Bogu już weekend”.

W ramówce zagoszczą też absolutne premiery. Wśród nich “Komediowa Scena Dwójki”, czyli propozycja dla wszystkich spragnionych alternatywnej oferty rozrywkowej. Przestrzeń eksperymentu, wolnej, nieskrępowanej improwizacji i inteligentnego humoru z pogranicza absurdu i purenonsensu zagospodarują najciekawsi twórcy rodzimej, offowej sceny komediowej.

W wiosennej ramówce TVP2 sporo miejsca zajmie także publicystyka kulturalna. Marita Albán Juárez zaprosi widzów na cotygodniowe “Śniadanie na trawie” z udziałem twórców, którzy będą się spierać o bieżące wydarzenia społeczne i kulturalne. Dwójka zaprasza również na magazyn “Ostry z natury” – propozycję dla całych rodzin, niezwykłą, pełną wrażeń i przygód podróż z elementami survivalu w świat dzikiej przyrody i nieokiełznanej natury. Młodzi ludzie z miast wyruszą natomiast na spotkanie z wiejskimi mistrzami, stając się dociekliwymi eksploratorami kultury ludowej w jej najprzeróżniejszych, nieoczywistych wcieleniach. O ich odkryciach opowie tętniący tradycyjnymi rytmami, pulsujący śpiewem i tańcem program “Dzika muzyka”.

TVP2 HD zaprasza także na drugą odsłonę serii “Przygarnij mnie” – tym razem w formie dokumentalnej telenoweli, prezentującej poruszające losy zwierząt przygarniętych ze schroniska i ich nowych opiekunów.

Źródło: Telewizja Polska