Nowości na antenie radiowej Trójki

Sport, muzyka oraz Jarosław Kuźniar w nowej (starej) roli, to kolejne nowości Programu 3 Polskiego Radia.
Audycji można słuchać na antenie, w Internecie i w formie podcastów.

Już w piątek, 31 maja o godz. 16.00 „Zapraszamy do Trójki” poprowadzi Jarosław Kuźniar. Będzie to dla niego powrót po latach do roli autora tej audycji. Wśród prowadzących to pasmo byli między innymi: Andrzej Woyciechowski (późniejszy twórca Radia Zet), Wojciech Mann, Sławomir Zieliński, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki , a w późniejszych latach Kuba Strzyczkowski, Robert Kantereit i Patrycjusz Wyżga.

Od pierwszej rozmowy namawiałam Jarosława Kuźniara, by rozważył powrót do „Zapraszamy”. Po drodze wystartowaliśmy ze świetnym programem i podcastem: „360 stopni”. Tym bardziej cieszę się, że podjął wyzwanie pracy w paśmie, które wymaga najwyższych dziennikarskich umiejętności – mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Radiowa Trójka zaprasza także do słuchania autorskiego programu Jarosława Kuźniara „360 stopni” w każdą niedzielę o godz. 15.00 i w dowolnym momencie w podcastach.

1 czerwca premierowe wydanie audycji muzycznej „Radio Unsound”. Nazwa wprost odwołuje się do festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej Unsound, który po raz pierwszy odbył się w Krakowie w 2003 roku. Festiwal jest polską marką eksportową. Cieszy się uznaniem i zaufaniem artystów oraz publiczności na całym świecie. Poza Krakowem miał swoje odsłony w Nowym Jorku, Toronto, Adelajdzie, Londynie, Tbilisi, Pradze. Festiwal Unsound od lat kojarzy się ze świetną muzyczną selekcją, odkrywaniem nowych przestrzeni do wykonywania muzyki oraz produkowaniem i prowokowaniem artystycznych wydarzeń, które wyróżniają się oryginalnością. Radiowa Trójka jest patronem medialnym nadchodzącej edycji festiwalu Unsound (październik 2024).

Gospodynią „Unsound Radio” na antenie będzie Małgorzata Płysa, dyrektorka wykonawcza Festiwalu Unsound i prezeska Fundacji Tone. Muzycznie będzie się poruszać po rejonach bliskich krakowskiej imprezie. Audycja będzie prowadzona w dwóch językach – po polsku i po angielsku tak, aby na antenie Trójki mogli się połączyć fani wartościowej elektroniki z całego świata.

Szukaliśmy pomysłu na program z ambitną elektroniką i muzyką eksperymentalną. Świetnie, że możemy zaprosić do współpracy osobę, która swoją pracą od lat udowadnia, że ma właśnie do takich dźwięków serce. Liczymy na wiele inspirujących muzycznych odkryć – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki.

„Radio Unsound” w każdą sobotę o godz. 23.00.

Kolejna nowość na antenie Programu 3 to cykl „Wielka dziesiątka”, którego bohaterami będą najlepsi polscy piłkarze. Norbert Michalak, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi oraz korzystając z radiowego archiwum, przedstawi w dziesięciu odcinkach tych, którzy zapisali się w pamięci polskich kibiców. Kontekst jest oczywisty – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W pierwszym odcinku „mózg fantastycznego zespołu Kazimierza Górskiego”, jak pisali o nim komentatorzy, czyli Kazimierz Deyna.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *