Nowości programowe HBO i HBO GO na 2020 rok

2020 rok w HBO GO będzie wypełniony zarówno nowymi serialami HBO, jak i nowymi sezonami seriali. Będą wśród nich produkcje amerykańskie oraz europejskie.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Rok rozpocznie się od tak wyczekiwanych premier jak Nowy papież, czyli kontynuacji serialu Młody papież w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina, historii rozgrywającej się za murami Watykanu. W rolach głównych wystąpią Jude Law oraz John Malkovich. Swoją premierę będzie też miał najnowszy sezon wyróżnionego tegoroczną Europejską Nagrodą Filmową serialu Babylon Berlin. Styczeń to także zupełnie nowe historie produkcji HBO, takie jak Avenue 5 – komedia, w której Hugh Laurie zagra kapitana turystycznego statku kosmicznego, oraz Outsider – serial na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga.

Kolejne miesiące roku 2020 przyniosą nowe premiery w wielu gatunkach filmowych. Będą to między innymi produkcje komediowe, obyczajowe, dokumentalne, horrory, thrillery; historie na podstawie powieści czy oryginalnych scenariuszy.

Sporo nowych serial opartych będzie na bestsellerowych książkach. Widzowie znajdą wśród nich Spisek przeciwko Ameryce, czyli serialową adaptację powieści Philipa Rotha, której twórcami są David Simon oraz Ed Burns. Będzie też To wiem na pewno – na podstawie nagradzanej powieści Wally Lamb o tym samym tytule – rodzinna saga przedstawiająca dwie równolegle historie życia identycznych braci bliźniaków (w tej podwójnej roli Mark Ruffalo) oraz The Undoing – miniserial na podstawie książki Jean Hanff Korelitz w Polsce wydanej pod tytułem Nie chciałaś wiedzieć. To historia odnoszącej sukcesy terapeutki, której życie zostaje wywrócone do góry nogami. W rolach głównych serialu wystąpią Nicole Kidman oraz Hugh Grant, partnerować im będzie Donald Sutherland. Kolejną nową produkcją HBO będzie Perry Mason – miniserial obyczajowy oparty na postaciach z powieści, której autorem jest Erle Stanley Gardner (producentem wykonawczym serialu jest Robert Downey Jr.) oraz Lovecraft Country na podstawie powieści o tym samym tytule z 2016 roku autorstwa Matta Ruffa.

Fanów produkcji „true crime” zainteresuje pewnie serial dokumentalny, za produkcję którego odpowiada Mark Wahlberg – McMillions. Będzie to prawdziwa historia byłego policjanta, który sfałszował wielkiej loterię Monopoly w McDonald’s.

W produkcji jest również nowy serial w reżyserii Leny Dunham Industry. Tym razem zabierze nas ona w świat międzynarodowych finansów, widziany oczami ambitnych dwudziestokilkulatków, którzy będą musieli odnaleźć się w pełnym seksu, narkotyków i walki o własne ego świecie. Kolejnym nowym tytułem będzie też serial koprodukcji HBO i SKY Dzień trzeci, w którym Jude Law zagra Sama – mężczyznę, który trafia na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii i wchodzi w trudną relację z grupą tamtejszych wyspiarzy. Fanów Phoebe Waller-Bridge ucieszy na pewno wiadomość, że wystąpi ona w serialu serial autorstwa Vicky Jones Run. To opowieść o Ruby, kobiecie prowadzącej dość monotonne życie, która pewnego dnia dostaje SMSa od swojej dawnej miłości z namową do wypełnienia młodzieńczego przyrzeczenia.

Sprawdź ofertę HBO GO w katalogu VOD

Obecnie trwają także prace nad nowymi europejskimi serialami HBO. Jest wśród nich między innymi hiszpańska Patria – adaptacja bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Historia osadzona w Kraju Basków toczy się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat, a tłem wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA. Innymi produkcjami są również: Björnstad – szwedzki serial, na podstawie bestsellerowej powieści Fredrika Backmana pt. Beartown, czyli opowieść o niewielkim miasteczku, tajemnicach, które tworzą w nim podziały oraz ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości, oraz Kamikaze – duński serial podstawie powieści Erlenda Loe pod tytułem Muleum o dziewczynie, która traci całą rodzinę w katastrofie lotniczej i szukając celu w życiu, wyrusza w podróż po świecie. W produkcji jest również najnowsza produkcja realizowana w Polsce – serial w reżyserii Xawerego Żuławskiego Odwilż na podstawie scenariusza Marty Szymanek.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *