Nowy cel Radia 357: jeszcze więcej muzyki

„Jeszcze więcej muzyki” – to hasło promujące nowy cel Radia 357. „Muzyka to tlen, którym oddychamy i na tym chcemy się teraz skupić. Jeżeli kochacie muzykę tak jak my – wpinajcie kable, wykręcamy gałki wzmacniacza i niech nas usłyszą” – napisał zespół radia na Patronite. „To będzie „muzyka” rozpisana na wiele instrumentów. I jeśli one zagrają razem – stworzymy coś, czego jeszcze nie było” – można przeczytać w opisie zbiórki.

Jedną z nowości będzie projekt Garaż 357. W radiowym studio organizowane będą mini-koncerty debiutantów i doświadczonych muzyków.

W Radiu 357 chcemy pokazać wartość i siłę muzyki, zwłaszcza tej tworzonej przez polskich Artystów. Wykorzystamy do tego szczególne dla nas miejsce – studio, z którego rozpoczęliśmy nadawanie. To będzie nasz „muzyczny garaż”, w którym jest trochę surowo, trochę „po swojemu”, ale obiecująco. My też na początku działaliśmy nieco „garażowo”. Będą to sesje wyjątkowe, z których utworzymy wyjątkowe archiwum. Dla Słuchaczy, dla Artystów i dla nas samych – opowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Garaż 357 zagra także razem z Listą Piosenek 357. Na żywo będzie można usłyszeć niektóre utwory z notowań oraz prezentacje wybranych nowości do głosowania. Artyści z największą liczbą głosów będą zapraszani na „garażowe” recitale.

Lista Piosenek 357 to przede wszystkim unikatowa społeczność. W piątki wieczorem ekipa Listy siada przed mikrofonem, bo wiemy, że po drugiej stronie, przy głośnikach Słuchacze tak właśnie lubią zacząć weekend. Ale Lista to też ważny punkt na mapie polskich mediów, promocja nowych artystów, premier muzycznych. Będziemy ją rozwijać, widzimy tu ogromny potencjał. Przedstawiamy zestaw muzycznych inicjatyw, które zawarliśmy w haśle: „jeszcze więcej muzyki”. Żeby to się udało – potrzebujemy podnieść miesięczny wpływ od Patronów do poziomu 660 tysięcy złotych, czyli o 30 tysięcy więcej, niż otrzymujemy obecnie – wyjaśnia Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

Połączymy to, co wszyscy znamy i lubimy z czymś nowym. Bez rewolucji, ale też bez stania w miejscu. Z Patronami stworzymy jasne zasady wspólnej zabawy. Ile ma być piosenek w zestawieniu, ile w poczekalni, czy piosenki mogą wracać, czy nie? No i oczywiście kluczowa sprawa – które miejsce ma zapowiadać Helen – mówi Marcin Łukawski. – Równolegle dokończymy system umożliwiający oddawanie głosów na Listę – dodaje.

Zespół radia zapowiada także nowy podcast „LP357″, dostępny wyłącznie dla Patronów. Dołączy on do kilkudziesięciu podcastów regularnie publikowanych na nowej platformie „Twoje 357″. Patroni mogą tu znaleźć audycje emitowane na antenie oraz podcasty przygotowywane tylko dla nich.

Nowy podcast „LP357″ to będzie propozycja dla osób „żyjących z muzyką we krwi”. Chcemy połączyć pokolenia. Będziemy odbywać podróże w czasie zderzane z nowościami i prowadzić nieoczywiste rozmowy – opisuje Marcin Łukawski.

Redakcja muzyczna ogłosiła także start głosowania na Polski Top Radia 357. To zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów. Notowanie zostanie przygotowane w oparciu o głosy słuchaczy nadsyłane na kartkach pocztowych. – To Słuchacze wymyślili głosowanie retro, przysyłając na kartkach pocztowych głosy na Listę Piosenek Radia 357. Uznaliśmy, że to wyjątkowy pomysł i pierwsze notowanie Polskiego Topu warto ułożyć właśnie tak. Kartki już spływają. Dostajemy wiele pozytywnych sygnałów, że ma to swój klimat. Wszak nie wszystko na tym świecie, i w radiu również, musi mieć postać zer i jedynek. Te kartki zostawimy sobie na pamiątkę – mówi Piotr Stelmach. Piosenki z największą liczbą głosów zaprezentują Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie w poniedziałek 3 maja w godz. 9.00 – 21.00. Piotr Stelmach zapowiada, że podczas Topu pojawią się też nowe elementy. – Pracujemy intensywnie nad mocnymi niespodziankami, ale jeszcze nie wszystko możemy zdradzić – dodaje.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *