Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24

W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.

W sobotnim cyklu „Turystom wstęp wzbroniony” Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka i Jakub Stankowski, czyli twórcy popularnego kanału na YouTubie „Urbex History” przedstawią historię miejsc, do których zapuszczają się tylko nieliczni. Opowiedzą m.in. o Fukushimie, Strefie 51 w Stanach Zjednoczonych, Lunik IX – romskim osiedlu na Słowacji czy podziemiach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Z kolei w każdy czwartek przez cały dzień pojawiać się będzie cykl „Polska gorączka złota. Co kryje się pod ziemią?”. Dziennikarze wraz z geologami i zawodowymi poszukiwaczami złota co tydzień odwiedzą inny rejon Polski w poszukiwaniu cennych kamieni i minerałów, m.in. kryształu górskiego, złota, bursztynów, a nawet ropy naftowej.

Oprócz tego przez całe wakacje Radio RMF24 na bieżąco informować będzie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. W „Poranku”, „Przedpołudniu” i „Popołudniu Radia RMF24” pojawią się relacje reporterów, komentarze i opinie, nie zabraknie informacji ze sportowych aren – z Niemiec, gdzie trwa Euro 2024 i z Francji, gdzie odbędą się letnie Igrzyska Olimpijskie. O 8.02 na najważniejszą „Poranną Rozmowę w RMF FM” zaproszą dziennikarze stacji. W Radiu RMF24 wysłuchać można jak zawsze pełnej, blisko półgodzinnej wersji wywiadu.

Źródło: Grupa RMF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *