Nowy podcast Janczury w TOK FM

TOK FM prezentuje nowy radiowy serial dokumentalny Michała Janczury zatytułowany „Podziemie”. Tym razem dziennikarz odsłoni kulisy świata medycyny alternatywnej, niepotwierdzonej naukowo, mającej pomóc w leczeniu boreliozy. Nowy podcast TOK FM będzie miał premierę w czwartek 13 lipca br.

„Podziemie” to serial, który opisuje toczący się przy świetle dziennym proceder stosowania niepotwierdzonych naukowo procedur do leczenia boreliozy – rzeczywistej i urojonej. To portret świata, w którym medycyna jest pretekstem do zarabiania. Michał Janczura schodzi do medycznego podziemia, gdzie pacjentów faszeruje się lekami i suplementami diety, zarabiając na ich pragnieniu dojścia do zdrowia.

Tuż obok nas jest medyczny świat równoległy, w którym wykrywanie i diagnozowanie pewnych chorób jest równie proste i bezproblemowe, jak ich leczenie – niezależnie od tego, czy ktoś faktycznie jest na nie chory. Gdzie strach wobec poważnych schorzeń wykorzystuje się do prowadzenia świetne zorganizowanego biznesu, za nic mając zdrowie i faktyczny stan pacjentów. Warunkiem, by do niego wejść, są pieniądze – mówi Michał Janczura.

Pierwszego odcinka serialu będą mogli posłuchać wszyscy internauci – na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na platformie Spotify. Ponadto zostanie on wyemitowany na antenie Radia TOK FM – w piątek 14 lipca, w ramach wydania specjalnego audycji „Mikrofon TOK FM”. Jak zawsze audycja będzie mieć interaktywny format. Po emisji odcinka redakcja TOK FM zaprosi słuchaczki i słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji.

Kolejne odcinki „Podziemia” będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów TOK FM Premium – na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

Michał Janczura to dziennikarz Radia TOK FM i autor wielu nagradzanych seriali radiowych. Są wśród nich: „Piecza” – produkcja nominowana do prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio, za którą Michał Janczura otrzymał tytuł „Czułego sygnalisty”; „Folwark” – nagrodzony w Konkursie Podcast Roku im. redaktora Janusza Majki w kategorii „Polityka, społeczeństwo, gospodarka” oraz „Eksperyment” – doceniony nagrodą Grand Press 2022. Ostatni serial autorstwa Michała Janczury pt „Paragraf 2” – materiał dokumentujący to, co dzieje się po mobbingu, opowieść o walce z przemocą psychiczną i absurdalnych przepisach – ukazał się w kwietniu br.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *