Nowy serial HBO Europe „Foodie Love” w reżyserii Isabel Coixet powstanie w Hiszpanii

HBO Europe wyprodukuje nowy hiszpański serial pt. Foodie Love. Za scenariusz i reżyserię odpowiada siedmiokrotna zwyciężczyni nagrody Goi – Isabel Coixet, dla której będzie to debiut telewizyjny. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Filmografia Isabel Coixet obejmuje wiele głośnych filmów, w tym m.in. takie tytuły, jak Moje życie beze mnie (prezentowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie), Życie ukryte w słowach (film znalazł się w selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji), Mapa dźwięków Tokio (pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes) oraz Księgarnia z marzeniami z Emily Mortimer i Billem Nighym w rolach głównych (w 2018 roku zdobył nagrodę Goi dla najlepszego filmu). Coixet, która ma na swoim koncie łącznie siedem nagród Goi, wiele międzynarodowych wyróżnień oraz filmy pokazywane na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych świata, wkracza teraz do świata telewizji, aby przedstawić widzom ośmioodcinkową produkcję zatytułowaną Foodie Love.

Bohaterów serialu Foodie Love łączy ze sobą aplikacja mobilna, która kojarzy w pary miłośników jedzenia. Za jej sprawą dwoje trzydziestokilkulatków, mimo towarzyszących im wątpliwości wynikających z doświadczeń w ich poprzednich związkach, postanawia poznać się lepiej. W ciągu kilku randek będą musieli sprawdzić, czy zachwyt, jaki wzbudza w obojgu japoński owoc yuzu lub wspólna niechęć do kulinarnej pretensjonalności są wystarczające, aby stać się filarem długoterminowej relacji.

Jak przyznaje Isabel Coixet: „Foodie Love” to połączenie moich dwóch pasji – zamiłowania do romansów i jedzenia. Dwoje bohaterów spotyka się, rozstaje i schodzi z powrotem podczas wyjątkowej podróży przez kawiarnie, bary i restauracje. To opowieść o miłości, jej braku, wątpliwościach i jedzeniu, o dwojgu nieśmiałych ludziach, którzy są silni, choć czasem cierpią lub są obojętni, ale starają się zrozumieć siebie nawzajem i dopasować do drugiej osoby. Każde miejsce, które pojawia się w serialu i wszystkie potrawy, które jedzą bohaterowie są prawdziwe. Ich historia to naturalnie fikcja zainspirowana wszystkimi knajpami, które odwiedziłam, daniami, których tam próbowałam i moimi prywatnymi doświadczeniami.

W serialu „Foodie Love” Isabel Coixet opowiada widzom o dwóch światach, które pochłaniają ją bez reszty. To uniwersalny przepis na sukces, a Isabel wnosi do niego swój indywidualny, wyrazisty styl, niezwykłą subtelność i wizję – podkreśla Miguel Salvat, który zlecił produkcję serialu dla HBO España.

Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production w HBO Europe, dodaje: Bardzo cieszymy się, że Isabel postanowiła wykorzystać swój talent podczas współpracy z telewizją i nakręci dla nas „Foodie Love” – niezwykle oryginalny i na wskroś nowoczesny serial z duszą. Będzie to świetne uzupełnienie naszej zróżnicowanej gatunkowo oferty serialowej, którą przygotowujemy z udziałem lokalnych twórców.

Serial Foodie Love zostanie wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę Miss Wasabi Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *