Nowy sezon „Will i Grace” na FOX Comedy

fot. Chris Haston/NBC

Kto ma ochotę na dużą dawkę humoru, ten powinien włączyć telewizor 15 grudnia o godzinie 20:05. To właśnie wtedy FOX Comedy wyemituje nową odsłonę popularnego serialu komediowego Will i Grace. Co słychać po przerwie u czwórki szalonych przyjaciół?

Sprawdź godziny emisji serialu „Will i Grace” w PROGRAMIE TV

Po ośmiu wspólnych sezonach i 11 latach rozłąki Will i Grace wrócili na małe ekrany. Jedno jest niezmienne – z pewnością nie zabraknie sporej dawki dobrego humoru. Pozostaje tylko pytanie co zmieniło się w życiu bohaterów?

Wydarzenia z finałowego odcinka ósmego sezonu zostaną w pewnym sensie pominięte. Pojedynek, w którym wojujący Will i Grace wreszcie zakopują topór wojenny, gdy ich dzieci spotykają się w college’u, nie będzie miał wpływu na nowe wydarzenia w kolejnym sezonie. Zamiast tego, odnajdziemy dwójkę głównych bohaterów, którzy żyją razem w mieszkaniu Willa i oboje są po rozwodach. Grace ma zamiar rozpocząć nową pracę związaną z projektowaniem wnętrz, a Will będzie walczyć z wciąż nawracającą myślą zbliżania się do pięćdziesiątki.

Ważnymi osobami w ich życiu wciąż pozostają Jack (Sean Hayes) oraz Karen (Megan Mullally), więc pod tym względem wszystko zostało po staremu. Zmienia się jednak świat dookoła, co determinuje zachowanie głównych bohaterów. Co Grace robi w Białym Domu? Jak Will radzi sobie we współczesnym świecie randek? Który z bohaterów zderzy się z rzeczywistością, gdy okaże się, że musi zrobić biopsję?

W sezonie 9. pojawi się również gościnnie wiele nowych twarzy. Ben Platt (Pitch Perfect) wcieli się w rolę dużo młodszego kochanka Willa o imieniu Blake. Oprócz tego, pojawi się również Jane Lynch (Glee) i Andrew Rannells (Dziewczyny), Max Greenfield (Jess i chłopaki), Kyle Bornheimer (Bez zobowiązań) oraz największa sensacja w gościnnej obsadzie – była pierwsza dama Białego Domu – Michelle Obama.

W jednym z wywiadów Eric McCormack wcielający się w rolę Willa Trumana opowiada o tym jak będzie wyglądał sezon 9.:

Mamy tę samą załogę. Oczywiście nie chodzi tylko o aktorów. Wszyscy twórcy stojący po drugiej stronie kamery to ci sami ludzie, co jedenaście lat temu. Ze strony widzów i fanów serialu były pewne oczekiwania co do wznowienia serii. Pytali się co zamierzamy zrobić, co zmienić, by pokazać przeobrażenie postaci na przestrzeni tych lat. A odpowiedź tak naprawdę brzmi: nie zrobimy zupełnie nic, by coś zmienić i bądźmy szczerzy – wy wcale nie chcecie, żeby bohaterowie się zmienili i przeszli jakąś dużą przemianę. Pewnego rodzaju nowością jest to, że przenieśliśmy te postaci sprzed jedenastu lat i oni wyglądają identycznie jak wtedy. Bohaterowie są starsi, ale to cały czas ci sami ludzie.

Will i Grace był nominowany 85 razy do nagrody Emmy i zdobył 18 statuetek. Produkcja jest jednym z 3 sitcomów w historii, w których wszyscy główni aktorzy zdobyli przynajmniej jedną nagrodę Emmy. Również 2018 rok był dobry dla produkcji, bo zdobyła ona 5 nominacji do nagród Emmy, w tym dla Megan Mullally za najlepszą aktorkę drugoplanową. Natomiast Debra Messing została niedawno nominowana do Złotych Globów za najlepszą aktorkę w serialu komediowym.

Ciekawostką jest to, że Sean Hayes razem z Megan Mullally są rekordzistami pod względem ilości nagród Stowarzyszenia Aktorów Filmowych w kategorii Najlepsza kobieca rola w serialu komediowym i Najlepsza męska rola w serialu komediowym. Mullally i Hayes zdobyli te nagrody po trzy razy. Od 2001 do 2005 roku serial notował najwyższą oglądalność wśród dorosłych widzów w Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź ofertę kanału FOX Comedy w PROGRAMIE TV

Jak po jedenastu latach będzie wyglądać życie czwórki przyjaciół? Dowiemy się już w sobotę 15 grudnia o godzinie 20:05 na FOX Comedy.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *