„Oblicza wojny” – nowy cykl w TVP Historia i TVP Historia 2

We wtorek, 5 kwietnia o godz. 21:15 TVP Historia i TVP Historia 2 zapraszają na premierowy odcinek nowego programu „Oblicza wojny”, w którym prowadzący Piotr Gursztyn i jego goście – najlepsi polscy i zagraniczni znawcy tematyki wojskowości – przybliżą i przeanalizują poszczególne etapy wojny na Ukrainie na tle innych konfliktów zbrojnych w Europie i na świecie.

Sprawdź godziny emisji audycji „Oblicza wojny” w PROGRAMIE TV

„Oblicza wojny” to program dla widzów interesujących się historią wojskowości, jak i przebiegiem współczesnych konfliktów militarnych ze szczególnym uwzględnieniem agresji Rosji na Ukrainę. Gośćmi programu będą polscy i zagraniczni eksperci w zakresie konfliktów zbrojnych, którzy omówią kluczowe zagadnienia doktryny wojennej, strategii, taktyki i uzbrojenia walczących stron.

W pierwszym odcinku porównania dwóch walczących armii – ukraińskiej i rosyjskiej dokonają eksperci: Tomasz Kwasek (Nowa Technika Wojskowa), Łukasz Przybyło (Akademia Sztuki Wojennej) oraz Juliusz Sabak (Defence 24), którzy przeanalizują różnice i podobieństwa między walczącymi wojskami.

W kolejnych częściach cyklu przybliżona zostanie rola obrony terytorialnej, współczesne znaczenie artylerii, lotnictwa, marynarki wojennej, wywiadu, a także stosowania technik propagandy i dezinformacji. Tematy będą omawiane w szerszym kontekście historycznym, geopolitycznym, ekonomicznym i społecznym w odniesieniu do wcześniejszych konfliktów zbrojnych. Goście poświecą także szczególną uwagę bezpieczeństwu i potencjale obronnym Polski.

„Oblicza wojny” to nasza propozycja opowiadania o agresji Rosji i obronie Ukrainy z perspektywy historycznej. Będziemy analizować ruchy wojsk, decyzje dowódców w odniesieniu do wojen toczonych wcześniej. Bo historia konfliktów zbrojnych trwa i dzieje się na naszych oczach – mówi Piotr Legutko – redaktor naczelny TVP Historia.

Program poprowadzi historyk i publicysta Piotr Gursztyn, a z ekspertami zagranicznymi rozmawiał będzie – Tomasz Modrzejewski.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

„Oblicza wojny” – w każdy wtorek, od 5 kwietnia o godz. 21:15 w TVP Historia i w TVP Historia 2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *