Odnowiony cyfrowo serial „Ja, Klaudiusz” w Kino Polska

W grudniu Kino Polska wyemituje jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych seriali BBC: „Ja, Klaudiusz” z cyfrowo zrekonstruowanym obrazem i polskim dubbingiem.

„Zajmuję się rodzinnym interesem zwanym rządzeniem światem” – mówi o sobie grany przez Dereka Jacobiego tytułowy bohater historycznego serialu nakręconego na podstawie bestsellerów Roberta Gravesa. To opowieść o starożytnym Rzymie u szczytu potęgi, ale powoli już się kruszącym. Klaudiusz wspomina swoich wielkich poprzedników i swoje własne losy. Wie, że wkrótce zostanie zamordowany, a rządy obejmie jego szalony pasierb, Neron.

Twórcy serialu nie uciekali od pokazywania mrocznej strony cesarstwa: Liwia knuje intrygi, Kaligula urządza orgie i morduje, Messalina wyszukuje sobie kolejnych kochanków… Przed premierą kilka scen uznano za zbyt drastyczne i ostatecznie je wycięto, choć dziś w telewizji z pewnością nie byłyby już tak szokujące. Wiele nagród zebrała scenografia, którą będzie można podziwiać tym łatwiej, że obraz został starannie cyfrowo zrestaurowany.

„Ja, Klaudiusz” był ważnym krokiem w karierze kilku aktorów: oprócz Dereka Jacobiego zobaczymy tu między innymi Johna Hurta i Patricka Stewarta. Kino Polska pokaże wersję z polskim dubbingiem, którego obsada robi może nawet większe wrażenie: będzie można usłyszeć choćby Romana Wilhelmiego, Annę Romantowską, Gabrielę Kownacką, Henryka Talara, Witolda Pyrkosza, Mariusza Benoit, Bogusza Bilewskiego czy Adama Ferencego.

„Ja, Klaudiusz”

Premiera: wtorek, 1 grudnia, godzina 16:55
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 16:55

Źródło: Kino Polska TV

One Comment on “Odnowiony cyfrowo serial „Ja, Klaudiusz” w Kino Polska”

  1. Jest 1 grudnia 2015 r. Minęła już godzina 16.55. Klaudiusza w Kino Polska TV nie było i nie będzie, mimo powyższych zapowiedzi. Jest za to w papierowym programie „To&Owo, nawet w nowym egzemplarzu, do piątku w przyszłym tygodniu. Natomiast Kino Polska nadała i codziennie o tej porze nadawać będzie jakże oczekiwaną „Stawkę większą niż życie”. Czy Klaudiusz kiedyś pójdzie? Może króciutka informacja na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *