Ojciec Chrzestny w CBS Europa

W majowe soboty CBS Europa zaprasza widzów na emisję wszystkich trzech części ponadczasowego arcydzieła klasyki filmowej przedstawiającego losy mafijnej rodziny Corleone. W sobotę 6 maja o 21:00 na kanale pojawi się 1. część „Ojca Chrzestnego”, w której poznajemy Dona Vito Corleone oraz jego trzech synów. Don odrzuca propozycję nie do odrzucenia, co powoduje lawinę dramatycznych zdarzeń. Kluczową rolę w konflikcie odegra Michael – najmłodszy syn, dotąd przeciwny działaniom ojca. Z kolei „Ojciec Chrzestny II” (emisja 13 maja) powraca do czasów młodości Vita, by następnie ukazać, jak po latach jego syn staje na czele mafijnego rodu. W ostatniej części tryptyku, która pojawi się na kanale 20 maja, Michael Corleone staje się jednym z najpotężniejszych ludzi w Ameryce. Sprawy komplikują się, gdy pojawia się nieślubny – i bardzo ambitny – syn jego brata…

Sprawdź godziny emisji filmu „Ojciec Chrzestny” w PROGRAMIE TV

„Ojciec Chrzestny”
Oscarowy klasyk Francisa Forda Coppoli.
Michael jest jednym z synów Don Vita Corleone. Senior rodu stoi na czele jednej z pięciu największych rodzin mafijnych w Nowym Jorku. Nielegalne interesy, korumpowanie polityków i policji jest na porządku dziennym. Michael nie chce iść tą drogą. Wraca właśnie z frontu II wojny światowej, a okazją do spotkania rodziny jest ślub siostry. Wesele to nie tylko świętowanie, ale także załatwianie mafijnych interesów. Wkrótce do Dona Corleone zgłasza się wysłannik pozostałych klanów mafijnych z propozycją udziału w powstającym interesie narkotykowym. Oferta zostaje odrzucona, co powoduje lawinę dramatycznych zdarzeń. Don Vito cudem wychodzi cało z zamachu, lecz podupadające zdrowie skłania go do decyzji – jego następcą ma być właśnie Michael.

„Ojciec chrzestny II”
Druga część słynnego tryptyku Francisa Forda Coppoli opartego na prozie Maria Puzo. Film składa się z dwóch części: w pierwszej obserwujemy naznaczone cierpieniem dzieciństwo Vita Corleone, by w drugiej przejść do mafijnej kariery jego syna Michaela.
Sycylia w roku 1901. Trwa właśnie pogrzeb Antonia, który zadarł z miejscową mafią i przypłacił to życiem. W kondukcie żałobnym idzie żona zmarłego oraz ich dziewięcioletni syn Vito. Niestety, pogrzeb zostaje przerwany zastrzeleniem brata Vita, młodego Paolo. Niebawem mafia rozprawia się także z matką bohatera, a sam chłopiec cudem unika śmierci. Aby umknąć śmiertelnemu zagrożeniu, trafia na statek płynący do Ameryki. Mijają dziesięciolecia. Vito, słynny nowojorski mafioso, przekazał władzę synowi, a Michael stara się rządzić twardą ręką. Nad rodziną Corleone zbierają się jednak czarne chmury.

Sprawdź ofertę kanału CBS Europa w PROGRAMIE TV

„Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone”
Finał sagi Maria Puzo i Francisa Forda Coppoli. Wersja reżyserska.
Mijają lata. Michael Corleone od dawna z sukcesem prowadzi rodzinny biznes, stając się jednym z najpotężniejszych ludzi w Ameryce. Chcąc zmienić wizerunek rodziny Corleone, ojciec chrzestny pozbywa się wszystkich nielegalnych interesów i zakłada fundację charytatywną imienia swojego ojca, Vita Corleone. Na jej czele staje dorastająca córka Michaela i Kay, Mary. Sprawy komplikują się, gdy podczas przyjęcia z okazji nadania wysokiego odznaczenia kościelnego, pojawia się Vincent Mancini – nieślubny syn Sonny’ego Corleone. Za namową siostry Michael przyjmuje go do rodziny, lecz wkrótce okazuje się, że nie potrafi zapanować nad ambitnym chłopakiem.

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *