W poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku, PULS 2 rozpocznie emisję polskiej animacji lalkowej “Parauszek i przyjaciele”. Będzie to premiera w telewizji ogólnodostępnej. Serial będzie emitowany codziennie, od poniedziałku do piątku, w ramach pasma Junior TV.

Animacja “Parauszek i przyjaciele” opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Oprócz tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania. Bohaterowie serialu wspólnie przeżywają niesamowite przygody, ucząc przy tym dzieci czym jest przyjaźń, współpraca i poszanowanie przyrody.

“Parauszek i przyjaciele” to pierwsza od dłuższego czasu polska animacja lalkowa. Jest jedną z najnowszych produkcji znanego, łódzkiego studia Se-ma-for, które stworzyło kultowe bajki dla dzieci, takie jak: “Miś Uszatek”, “Przygody misia Coralgola” czy “Mały pingwin Pik-Pok”. Studio dwukrotnie otrzymało Oscara za swoje produkcje.

“Parauszek i przyjaciele”

Premiera: poniedziałek, 26 stycznia, godzina 10:40
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 10:40

Źródło: Telewizja Puls