Paulina Bidzińska wygrała Finał Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017

Paulina Bidzińska reprezentująca Polskę wygrała w czeskiej Pradze 15. edycję Eurowizji dla Młodych Tancerzy. W niezwykle emocjonującym finale pokonała siedmiu tancerzy, w tym przedstawiciela gospodarzy Michala Vacha. W przyszłym roku Telewizja Polska po raz czwarty zostanie organizatorem tego prestiżowego konkursu.

O Paulinie Bidzińskiej jeszcze przed konkursem mówiono, że jest „tańczącym diamentem”. Jej układ „La Certa” z muzyką Antonio Vivaldiego w choreografii Jacka Przybyłowicza zachwycił jurorów. Daria Klimentová, Ambra Succi i Itzik Galili nie mieli wątpliwości, ze reprezentantka Polski jest najlepsza spośród grona tegorocznych finalistów.

Paulina Bidzińska ma 19 lat i jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Brała udział w wielu pokazach, konkursach i warsztatach tanecznych. W 2017 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku, dwa lata wcześniej na tym konkursie zdobyła II nagrodę. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu.

W tym roku w Eurowizji dla Młodych Tancerzy oprócz reprezentantki polski uczestniczyło siedem osób: Michal Vach z Czech, Denise Buttigieg z Malty, Danila Kapustin z Niemiec, Anna Louise Amundsen z Norwegii, Raquel Fidalgo z Portugalii, Patricija Crnkovič ze Słowenii, Christoffer Collins ze Szwecji.

Telewizja Polska trzykrotnie gościła finalistów: w 1997 roku w Gdyni, w 2005 roku w Warszawie i w 2013 w Gdańsku. Eurowizja dla Młodych Tancerzy jest organizowana od 1985 roku przez Europejską Unię Nadawców (EBU).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *