Paweł Sztompke z audycją o muzyce filmowej w Trójce

15 czerwca 2016 roku w ramówce Programu 3 Polskiego Radia pojawi się nowa, muzyczna pozycja – „Ostatni seans filmowy” Pawła Sztompke. Emisja autorskiej audycji dziennikarza radiowej Jedynki w każdą środę w godzinach 22:05-23:00.

Znakomicie pamiętam świetny, czarno-biały film „Ostatni seans filmowy” Petera Bogdanovicha. To jeden z obrazów mojej młodości i trudno o lepszy tytuł do programu z muzyką filmową miłośnika i niekwestionowanego autorytetu tego gatunku, jakim jest Paweł Sztompke – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Trójki.

Warto przypomnieć, że swoim nowym, autorskim programem Paweł Sztompke wraca na Myśliwiecką po równo 20 latach – dziennikarz i krytyk muzyczny w latach 1977-1996 pracował w Programie 3 Polskiego Radia, a w latach 1986-1996 był kierownikiem redakcji muzycznej tego programu. W 1996 przeszedł do Programu 1 Polskiego Radia, gdzie do 2006 roku i ponownie od 2015 roku pełni funkcję kierownika redakcji muzycznej. Obecnie jest gospodarzem „Muzycznej Jedynki” i „Muzyki Nocą”.

Muzyka filmowa przeżywa swój złoty czas, dlatego pojawienie się jej poza obrazem, na radiowej antenie, jest dla nas – słuchaczy, melomanów i fanów kina – takie ważne – mówi Paweł Sztompke przed dzisiejszym, premierowym odcinkiem „Ostatniego seansu filmowego” na antenie Trójki (emisja o godzinie 22:05).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *