„Piosenki na 100 lat Niepodległej Polski” w radiowej Czwórce

Ruszył nowy cykl w radiowej Czwórce. Co tydzień w „Muzycznym Lunchu” prezentowana jest jedna polska piosenka od 1918 roku po współczesność. Akcja potrwa do 11 listopada.

„Piosenki na 100 lat Niepodległej Polski” to nowy cykl, którym radiowa Czwórka rozpoczyna tegoroczne obchody stulecia niepodległości Polski. Celem jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Prezentowane utwory w ramach „Muzycznego Lunchu” mają przedstawiać historię naszego kraju, nawiązywać do istotnych wydarzeń i możliwie oddawać ducha epoki.

Najważniejsze wydarzenia w historii Polski miały swoje odzwierciedlenie w muzyce. Artyści wyrażali swoje emocje i komentowali rzeczywistość poprzez piosenki – mówi Norbert Borzym, pomysłodawca akcji. – Z cyklu dowiemy się m.in. kto chciał bić ZOMO, kto i od kogo chciał sto milionów, jak wyglądała kolejkowa rzeczywistość w czasach PRL.

Czwórka zaprasza do słuchania „Muzycznego Lunchu” od poniedziałku do piątku po godz. 13.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *