Plebiscyt radiowej Jedynki – głosuj na Polski Przebój XXI Wieku

Plebiscyt „Polski Przebój XXI Wieku” radiowej Jedynki zorganizowany jest w ramach akcji „Maj Polskiej Piosenki”. Aby wziąć w nim udział wystarczy zagłosować na jeden ze stu utworów zaproponowanych przez dziennikarzy muzycznych stacji. Głosowanie potrwa do 31 maja.

Na antenie radiowej Jedynki trwa Maj Polskiej Piosenki – akcja mająca na celu promowanie polskiej muzyki. Przez cały maj w „Muzycznej Jedynce” i innych audycjach muzycznych prezentowane są piosenki rodzimych artystów.

Dziennikarze muzyczni Jedynki wybrali 100 utworów, spośród których słuchacze mogą wybierać Polski Przebój XXI Wieku. Lista piosenek znajduje się na stronie internetowej Programu 1 Polskiego Radia oraz na specjalnie przygotowanej na tą okazję, playliście w portalu YouTube – #MajPolskiejPiosenki – Plebiscyt. Wśród wykonawców na twórczość, których można oddawać głosy, znaleźli się m. in.: Golec uOrkiestra, Kayah, Kortez, Krzysztof Krawczyk, Myslovitz, Dawid Posiadło, Zbigniew Wodecki, czy zespół Perfect.

Kiedyś to były przeboje, a teraz to… Teraz także są! I wraz z Państwem wybierzemy te najpiękniejsze polskie piosenki, które powstały już w XXI wieku. Przez blisko 23 lata nowego tysiąclecia nazbierało się ich całkiem sporo. Wiele z nich to piosenki – laureatki rozmaitych festiwali, przebojów radiowych, ale także utworów ważnych już pokoleniowo. Wreszcie artyści – są tutaj tacy, którzy rozpoczęli swoje kariery w XXI wieku, ale także tacy, którzy śpiewają i grają od wielu dekad. Słowem, ogromna reprezentacja utworów, z których Państwo wybiorą te najważniejsze, najpiękniejsze. My je Państwu zagramy, ale w jakiej kolejności? O tym zdecydują już słuchacze Programu 1 Polskiego Radia. Wybierzmy najpiękniejsze polskie przeboje XXI wieku – zachęca Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki.

Aby wziąć udział w Plebiscycie i zagłosować na jeden ze stu zaproponowanych utworów, wystarczy wysłać wiadomość tekstową (sms) na numer 71151 (koszt 1,23 złotych brutto za wysłanie wiadomości) z odpowiednim prefiksem piosenki np. P1, P2 itd. Jeden sms to głos na jedną piosenkę.

Do wszystkich osób biorących udział w Plebiscycie, po oddaniu głosu, zostanie wysłane zadanie konkursowe. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić kreatywnej odpowiedzi na zadane pytanie. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody muzyczne.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *