Plenerowa audycja radiowej Dwójki z podnóża Gór Stołowych

13 lipca radiowa Dwójka zaprasza do XVI-wiecznego Zamku Sarny w Ścinawce Górnej położonego u podnóża Gór Stołowych. Audycję z cyklu „Dwójka na miejscu – Małe ojczyzny z wielka historią” poprowadzą Dorota Gacek i Aldona Łaniewska-Wołłk. Początek o godz. 15:00.

Dziennikarze radiowej Dwójki przybliżą słuchaczom bogactwo historyczne, krajobrazowe, kulturowe i literackie tej części Polski.

Obszar Kotliny Kłodzkiej jest niezwykle bogaty zarówno kulturowo jak i przyrodniczo. Ma niesamowitą, skomplikowaną, wielowątkową historię. Leży przecież na pograniczu. Stykają się tutaj wpływy czesko-polsko-niemieckie. O tym wszystkim chcemy opowiedzieć w naszej audycji. Przedstawić to miejsce nie tylko przez pryzmat literatury (właśnie odbywającego się Festiwalu Góry Literatury), ale również pod kątem kulturowym – mówi Aldona Łaniewska-Wołłk, dziennikarka Redakcji Publicystyki Programu 2.

Już po raz dziesiąty w Nowej Rudzie, Wałbrzychu, Dzikowcu, Radkowie, Brzegu, Opolnicy i w kilku innych miejscach na Ziemi Kłodzkiej odbywa się zainicjowany przez noblistkę Olgę Tokarczuk, Festiwal „Góry Literatury”. Gośćmi w studiu plenerowym Dwójki będą m. in. Irek Grin – dyrektor programowy festiwalu, Karol Maliszewski – poeta, literaturoznawca, Gabriel Jaczewski – regionalista oraz Bartłomiej Jakubowski – dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *