Plenerowe audycje, letnie nowości oraz inspirujące tematy, czyli radiowa Czwórka na wakacje

Czwórka zaprasza do wspólnego, letniego relaksu. Serwując dawkę energetycznej muzyki, w dobry humor wprawi słuchaczy Atari Wu, nowy głos anteny. Skoro wakacje, to także podróże, a w te zabiorą Oliwia Krettek w audycji „Po kolei” oraz Martyna Matwiejuk w nowym programie „W poszukiwaniu umami”. Warto także wypatrywać dziennikarzy Czwórki w różnych miejscach w Polsce – audycje plenerowe to obowiązkowy punkt ich wakacyjnych planów.

Od 1 lipca we wszystkich audycjach Czwórki pojawi się dużo ciekawych tematów związanych z wakacjami, podróżami i bezpieczeństwem. Dziennikarze podpowiedzą co warto przeczytać, co obejrzeć, czego posłuchać, a także dokąd pojechać za niewielkie pieniądze.

Do zespołu Czwórki dołącza Atari Wu, czyli Michał Wasilewski, polski producent muzyczny znany z takich projektów jak Xxanaxx czy Baranovski. Michał od najmłodszych lat jest zafascynowany muzyką elektroniczną, która jest najbliższym mu gatunkiem. Od 1 lipca w każdy wtorek o godz. 9.00 Atari Wu będzie zabierał słuchaczy Czwórki w świat energetycznych brzmień, które poza poranną kawą doskonale sprawdzą się w roli dodatkowego ładunku energii.

W poniedziałki o godz. 14.00 na godzinną podróż koleją zaprosi Oliwia Krettek w audycji „Po kolei”. Będzie zarówno trochę historii, jak i ciekawostek: prowadząca opowie o pierwszych pociągach w Polsce i na świecie, o najciekawszych i najpiękniejszych trasach kolejowych, a także porozmawia z podróżnikami. Ponadto przybliży kolejowe rekordy, zgłębi skomplikowaną strukturę układów torów oraz rozkładów jazdy, zajrzy do kolejek jednoszynowch, podwieszanych, magnetycznych i innych tego typu niekonwencjonalnych środków transportu.

W soboty od godz. 9.00 w audycji „W poszukiwaniu umami” Martyna Matwiejuk także będzie wybierać się w godzinną podróż, tym razem kulinarną. Dla programu przepełnionego anegdotami i ciekawostkami, punktem wyjścia jest osobliwość kulinarna danego miejsca. Smakołyk, który poddany zostanie surowej ocenie, jest tylko przyczynkiem do przedstawienia treści związanych z tradycjami, kulturą i historią. Audycję muzycznie dopełnią utwory inspirujące autorkę do podróży, doładowujących pozytywną energią lub związanych z miejscem, którego dotyczy audycja.

Wakacje to czas wyjazdów, także dla redakcyjnej ekipy Czwórki. W lipcu dziennikarzy anteny będzie można spotkać między innymi w nadmorskich miejscowościach: w Gdańsku, Kątach Rybackich czy Karwi, z kolei w sierpniu w Krotoszynie, Chałupach oraz nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *