Po raz 10. wystartowały MocArty – plebiscyt słuchaczy RMF Classic

Jak zawsze słuchacze stacji zaskoczyli różnorodnością nominacji do już 10., jubileuszowego, plebiscytu, w którym wybiorą swoje typy w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

To właśnie zaskakujące wybory stanowią o wyjątkowości tego konkursu. Oczywiście są tu nominacje tak oczywiste jak sukcesy filmu „Boże Ciało” czy nominacja dla twórcy postaci Wiedźmina – Andrzeja Sapkowskiego, ale w zestawieniu znalazły także tak oryginalne propozycje jak maska „Incognito” pozwalająca oszukać algorytmy rozpoznawania twarzy Facebooka czy trójwymiarowa mapa Drogi Mlecznej.

Niewątpliwie mocną kategorią MocArtów jest – związane z repertuarem stacji – zestawienie najlepszej Muzyki Filmowej w 2019 roku. Wśród nominacji znalazły się m.in.: muzyka Hildur Guðnadóttir do filmu „Joker”, czy ścieżka dźwiękowa do serialu „Sukcesja”. Nie zabrakło polskiego akcentu w postaci kompozycji Leszka Możdżera do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

Pełna lista nominacji, umożliwiająca także oddanie głosów znajduje się na https://www.rmfclassic.pl/mocarty-2019

Głosowanie słuchaczy potrwa do 26 lutego.

W tegorocznej edycji MocArtów redakcja RMF Classic przyznała Nagrodę Specjalną dla Olgi Tokarczuk, uznając, że literacka Nagroda Nobla jest wydarzeniem wymykającym się wszelkim schematom i absolutnie ponadczasowym.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas jubileuszowej gali, która odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *