„PoGraMy” na antenie Polsat Games

W środę 13 listopada o godzinie 21:00 w Polsat Games wystartuje nowy program dedykowany „grom bez prądu”. W PoGraMy nie zabraknie dyskusji o najlepszych karciankach i planszówkach. Audycję poprowadzą twórcy popularnego kanału na YouTube o tej samej nazwie – Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

PoGraMy to pierwszy program w Polsat Games, który będzie opowiadał nie o grach wideo, a o karciankach oraz planszówkach, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Ten sposób rozrywki rozwija wyobraźnię graczy i przyciąga zapaleńców, a nawet całe rodziny. Żartobliwa konwencja, błyskotliwe dygresje, efektownie zmontowane scenki aktorskie i naturalność to znaki rozpoznawcze PoGraMy.

W programie pojawi się między innymi gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na słynnej prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli „Talisman. Magia i Miecz”. Widzowie poznają też „gry bez prądu” dopiero budujące swoją popularność, jak np. „Brass”, w której gracze zmieniają się w rekinów biznesu, chcących dorobić się na owocach Rewolucji Przemysłowej.

Paradoksalnie w PoGraMy nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią. Gry to zabawki, nie ukrywamy tego, dlatego chcemy z Wami poGrać w Polsat Games. PoGraMy razem? – wyjaśniają autorzy programu.

PoGraMy poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube niebanalny kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę. Te dwa skrajne podejścia zaskakująco dobrze się uzupełniają, o czym już od środy 13 listopada będą mogli przekonać się widzowie Polsatu Games.

Tego dnia wystartuje również nowe pasmo „Premierowe Środy”, w którym widzowie zobaczą co tydzień nowe odcinki najpopularniejszych audycji z pogranicza rozrywki i publicystyki. Już od godziny 19:00 – na żywo z ultranowoczesnego studia Polsat Games – magazyn Faux Paux duetu Radek Nałęcz i Tadeusz Zieliński. O 20:00 autorski program Remigiusza „Rocka” Maciaszka czyli Rock w Grach. Pół godziny później Nowa Gra+ czyli recenzje najnowszych gier AAA. Pasmo „Premierowe Środy” o 21:00 zamknie nowość – PoGraMy, czyli prezentacje gier bez prądu.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *