Pokaz serialu TVP1 „Bodo” w Cannes

3 kwietnia 2016 roku w ramach MIPDrama Screenings na targach MIPTV w Cannes odbył się pokaz serialu TVP1 „Bodo”. Najnowsza produkcja Jedynki znalazła się w gronie dwunastu spośród około stu wybranych 8 marca br. przez międzynarodowe jury do tego konkursu.

Główna nagroda przypadła belgijskiej produkcji „Public Enemy”. Jednak dla Telewizji Polskiej już sama obecność w tak prestiżowym konkursie jest sukcesem. Produkcja TVP i Akson Studio spotkała się z ciepłym przyjęciem, dlatego nadawca ma nadzieję, że przełoży się to na sprzedaż serialu „Bodo” na rynki zagraniczne.

Serial został zamówiony przez poprzednie kierownictwo TVP1. Ja mogłem jedynie przyczynić się do jego właściwego wypromowania. Przykład ten pokazuje, że warto inwestować w wysokiej jakości kontent i myśleć o tym, że w długim terminie ta inwestycja może się opłacić. Jeszcze raz gratuluję twórcom, w szczególności reżyserom: Michałowi Rosie i Michałowi Kwiecińskiemu. Dziękuję dyrektorowi Wojciechowi Hoflikowi i jego redaktorom, zwłaszcza współscenarzyście serialu Piotrowi Derewendzie oraz pracownikom Biura Marketingu TVP, którzy byli zaangażowani w promocję serialu – powiedział Jan Pawlicki, dyrektor TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *