„Polonia 24” i „Halo Polonia” od 6 lipca w TVP Polonia

„Polonia 24” – program informacyjny dla Polaków mieszkających w kraju i za granicą wraca na antenę TVP Polonia 6 lipca 2015 roku. Agata Konarska, Iwona Kutyna i Anna Karna zapraszają od poniedziałku do piątku o godzinie 22:05. Po serwisie, o godzinie 22:35, zaplanowano studio „Halo Polonia”.

Serwis „Polonia 24” to istotne wydarzenia ważne dla polskiej emigracji. Dzięki pracy doświadczonych dziennikarzy oraz ponad 60 korespondentów na całym świecie, w „Polonii 24” TVP Polonia przekaże najbardziej aktualne informacje z życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Od poniedziałku do piątku o godzinie 22:05 zapraszają Agata Konarska, Iwona Kutyna oraz Anna Karna.

Mamy świadomość, jak ważny jest dla naszych widzów program, który koncentruje się wokół Polonii. Rok temu walczyliśmy o utrzymanie programu „Polonia 24” na antenie. Niestety, z powodu cięć budżetowych nie udało się, ale teraz powracamy na antenę, by być bliżej naszych rodaków i zapewnić im kontakt z Ojczyzną – mówi dyrektor TVP Polonia, Łukasz Kardas. – W tym roku TVP Polonia otrzymała Honorową Nagrodę „Polonicus” za całokształt pracy na rzecz Polonii w Europie i na świecie. Właśnie poprzez takie programy jak „Polonia 24” i „Halo Polonia” możemy realizować naszą misję – dodaje Łukasz Kardas.

Dopełnieniem serwisu „Polonia 24” będzie dobrze znany widzom TVP Polonia magazyn „Halo Polonia”. Od 6 lipca wystartuje w nowej odsłonie i w zmienionej formule. Będzie to 50-minutowe, interaktywne studio, w trakcie którego będziemy szerzej omawiać najważniejsze tematy, poruszane w „Polonii 24” i relacjonować wydarzenia, którymi żyje Polska i Polacy. W magazynie będą także prezentowane sylwetki sławnych Polaków oczami dr Hanny Luizy Ceglińskiej-Leśnodorskiej. Dzięki łączeniom telefonicznym i internetowym widzowie będą mogli skorzystać z praktycznego poradnika MSZ oraz Europejskiego Centrum Konsumenta. W „Halo Polonia” także promocja poszczególnych regionów Polski, polonijna lista przebojów prowadzona przez Marka Sierockiego, kącik kinomana z nowościami filmowymi oraz rozmowy z popularnymi blogerami, które poprowadzi Grzegorz Szponder.

Gospodarzami magazynu „Halo Polonia” będą: Edyta Mikołajczyk, Marek Zając i Radek Brzózka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *