Polsat produkuje serial „Powrót do życia”

Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji Polsatu, pt.: „Powrót do życia”. Serial to wybuchowa mieszanka mrocznego dramatu i komediowego absurdu rozgrywająca się w urokliwej, nadmorskiej scenerii. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Popławską. W pozostałych rolach wystąpią: Małgorzata Socha, Ewa Skibińska, Bartłomiej Kasprzykowski, Henryk Niebudek, Piotr Trojan, Wojciech Solarz, Joanna Żółkowska, Dorota Pomykała, Danuta Stenka i inni. Miejscem premiery serialu „Powrót do życia” będzie platforma Polsat Box Go.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PRORGAMIE TV

Najnowsza produkcja Polsatu to adaptacja brytyjskiej serii o nazwie „Back to Life”, nominowanej między innymi do nagrody Emmy. Opowiada historię Mai, która po spędzeniu ponad 20 lat w więzieniu za zamordowanie szkolnej przyjaciółki wraca do rodzinnego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie proste i oczywiste, na jakie wygląda. Życie na wolności, znalezienie pracy, relacje z rodzicami, przyjaciółką, byłym chłopakiem, a już na pewno – popełniona przez nią zbrodnia. Zachowanie mieszkańców miasteczka również pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej, że część z nich uważa się za wzór cnót i moralności. Matka bohaterki zdradza męża w samochodzie, na potajemnych schadzkach, ojciec zbiera śmieci, a w parafialnym kole głównym tematem nie jest religia, tylko… sąsiedzi. „Powrót do życia” to mroczna i jednocześnie zabawna, na wskroś prawdziwa, ale też absurdalna historia o drugiej szansie od losu, wybaczeniu i małych rzeczach, które urastają do rangi marzeń.

Produkcja zebrała doskonałe opinie na rynku brytyjskim. „Świetnie napisany i wielowarstwowy serial, któremu udało się być jednocześnie słodkim, tragicznym i lekko wariackim” – pisał „The Times”. Z kolei w „The Guardian” można było przeczytać: „… serial, który, bez fałszywej nuty, zręcznie manewruje pomiędzy nostalgią a śmiechem”.

Za realizację polskiej wersji serialu odpowiada Polot Media. Reżyserem jest Makary Janowski, a scenariusz opracował zespół: Beata Halastra, Ilona Łesyk-Moczulska, Małgorzata Pach-Galik i Michał Zasowski.

Nowy serial będzie miał premierę w serwisie Polsat Box Go.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *