Polsat Sport pokaże mecze Panthers Wrocław w European League of Football

W czerwcu startuje drugi sezon European League of Football, czyli najsilniej obsadzonych rozgrywek futbolu amerykańskiego na Starym Kontynencie. Jedynym polskim przedstawicielem w ELF ponownie będzie klub Panthers Wrocław. Wszystkie mecze zespołu ze stolicy Dolnego Śląska będą transmitowane w kanałach sportowych Polsatu. Nadawca pokaże też Mecz Gwiazd oraz półfinały i finał.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

W European League of Football udział bierze 12 klubów futbolu amerykańskiego z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Turcji i Polski. Ambicją organizatorów jest to, aby docelowo liczba drużyn uczestniczących sięgnęła 24. Rozgrywki podzielone są na trzy dywizje: Centralną, Północną oraz Południową. Inauguracyjny sezon w roku 2021 zakończył się triumfem drużyny Frankfurt Galaxy. Ekipa Panthers Wrocław zajęła drugie miejsce w Dywizji Północnej, a w półfinale ELF Pantery ustąpiły późniejszym wicemistrzom – Hamburg Sea Devils. Ten świetny wynik rozbudził apetyty wrocławskich zawodników oraz kibiców przed startem drugiego sezonu.

Tak profesjonalny partner telewizyjny, jak Polsat Sport i transmisje spotkań dostępne dla naszych kibiców w całej Polsce to kolejny krok milowy nie tylko dla Panthers Wrocław, ale też dla futbolu amerykańskiego. Naszym celem od początku istnienia klubu jest nie tylko osiąganie najlepszych wyników sportowych, ale też promocja dyscypliny, która zasługuje na najwyższy poziom ekspozycji medialnej. Cieszymy się, że to właśnie Polsat Sport, który od lat popularyzuje sport wśród jego fanów został naszym partnerem w tak kluczowym aspekcie. Teraz mogę z przyjemnością zaprosić przed telewizory i ekrany, gwarantując, że nie zabraknie emocji sportowych na najwyższym poziomie – Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław

Drugi sezon European League of Football to 12 kolejek sezonu zasadniczego czyli sześć meczów domowych i tyle samo wyjazdowych. Panthers Wrocław pierwsze spotkanie rozegrają u siebie w niedzielę 5 czerwca, a ich rywalem będzie drużyna Stuttgart Surge. Domowym obiektem Panter będzie wrocławski Stadion Olimpijski, który zaliczany jest do najlepszych obiektów futbolu amerykańskiego w Europie. Wszystkie mecze polskiego klubu będą transmitowane w kanałach sportowych Polsatu. Oprócz tego nadawca pokaże także mecze półfinałowe oraz finał, a także All-Star Game. W tym ostatnim udział wezmą największe gwiazdy ze wszystkich klubów zrzeszonych w European League of Football oraz reprezentacja Stanów Zjednoczonych czyli ojczyzny futbolu amerykańskiego.

To nie pierwszy raz, gdy futbol amerykański gości na sportowych antenach Telewizji Polsat. W przeszłości kibice mogli razem z nami ekscytować się tą widowiskową dyscypliną sportu za sprawą prestiżowego Super Bowl czyli finału amerykańskiej ligi NFL. Polsat Sport to kanał z najszerszą ofertą transmitowanych dyscyplin w Polsce i chętnie stawiamy zarówno na pewniaki w stylu Ligi Mistrzów UEFA, jak i sporty nieco bardziej egzotyczne. Wszystko po to, by nawet najwybredniejsi kibice znaleźli u nas coś dla siebie, a sport w każdej odsłonie rozwijał się i stanowił nieustające źródło pasji oraz rozrywki – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat

Drugi sezon European League of Football potrwa od czerwca do września. Mecz Gwiazd odbędzie się w październiku, już po wyłonieni tegorocznego mistrza.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *