Polsat zapowiada Sopot TOP Of The TOP Festival 2012

Sopot TOP Of The TOP Festival 2012 to najlepiej sprzedający się artyści ubiegłego roku w Europie, koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles oraz dodatkowo, w drugim dniu Festiwalu koncert towarzyszący – Muzodajnia.pl. W taki sposób Polsat zapowiada tegoroczną pierwszą edycję Sopot TOP Of The TOP Festival 2012, który odbędzie się w Sopocie (24 – 25 sierpnia).

Celem Sopot Top Of The Top Festival, który otworzy telewizyjną działalność Opery Leśnej w Sopocie po blisko 3-letniej przerwie, jest przedstawienie polskiej publiczności najbardziej topowych piosenkarzy Europy. Na scenie sopockiego amfiteatru zaśpiewa czołówka artystów, którzy w swoich krajach sprzedali największą liczbę płyt (np. Tony Carreira z Portugalii – sprzedał ponad 700 tys. płyt, Nik & Jay – sprzedali w Danii ponad 400 tys. płyt, czy grupa Gotthard, która w Szwajcarii sprzedali już ponad 2 mln płyt).

Pierwszy dzień Festiwalu, 24 sierpnia (piątek) jest dniem międzynarodowym. W koncercie „TOP Of The TOP” wystąpią wykonawcy z kilkunastu krajów Europy. Widzowie w Polsce wybiorą zwycięzcę koncertu – artystę ich zdaniem najlepszego z najlepszych (stąd nazwa koncertu „TOP Of The TOP”) – w głosowaniu SMS-owym. Swojego zwycięzcę wybiorą również słuchacze radia RMF FM (patron medialny Festiwalu) w konkursie na stronie internetowej radia. Gościem specjalnym będzie zwycięzca koncertu TOP na Sopot TOPtrendy Festiwal 2012 – Kamil Bednarek.

W drugim dniu Festiwalu, 25 sierpnia (sobota) odbędzie się koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles, jednego z największych zespołów świata – uznaje się, że Wielka Czwórka z Liverpoolu sprzedała najwięcej płyt na świecie w historii (blisko miliard egzemplarzy), obok Elvisa Presleya (również ok. miliarda egzemplarzy) i Michaela Jacksona (blisko 750 milionów sztuk). John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr – przetrwali zaledwie jedną dekadę, ale to, w jakim stopniu wpływają do dziś na światową pop kulturę może zadziwiać. Łącznie prawie miliard sprzedanych płyt na całym świecie, 168 milionów płyt sprzedanych tylko w samych Stanach Zjednoczonych, aż 67 razy na Wyspach i 89 razy za oceanem ich studyjne albumy zdobywały status platynowych płyt. Singiel „She Loves You” z płyty „Please Please Me” w samej tylko Wielkiej Brytanii sprzedał się w nakładzie ponad – bagatela – 1 miliona 600 tysięcy egzemplarzy. Z kolei inny znany przebój grupy – „I Want To Hold Your Hand” rozszedł się na świecie łącznie w rekordowej liczbie 15 milionów sztuk.

Wybrane największe przeboje popularnej Czwórki z Liverpoolu, zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej, z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Wystąpią: Perfect, Afromental, De Mono, Ryszard Rynkowski, Łukasz Zagrobelny, zespół Żuki, KOMBII, Ania Wyszkoni, Bracia oraz zwycięzca 3. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” – grupa Lemon.

W drugim dniu Festiwalu, po koncercie jubileuszowym The Beatles, na scenie Opery Leśnej pojawią się artyści w koncercie towarzyszącym – Muzodajnia.pl. Muzodajnia.pl to portal umożliwiający ściąganie hitów w mp3 prosto na telefon i komputer. Portal Muzodajnia.pl wspiera Plus. W koncercie wystąpią, m.in.: Afromental, Bracia, Loka, Mrozu, Honorata Skarbek Honey, Jula, Liber w duecie z kapelą InoRos, Ania Wyszkoni, KOMBII i MIRAMI.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *