Polska premiera serialu „NOS4A2” na AMC

1. sezon „NOS4A2”, serialu utrzymanego w gatunku horroru nadprzyrodzonego, będzie mieć polską premierę 9 stycznia 2020 o 22:00 na kanale AMC. Polską premierę 2. sezonu zaplanowano na czerwiec 2020, niedługo po premierze w USA.

Sprawdź godziny emisji serialu „NOS4A2” w PROGRAMIE TV

„NOS4A2” to adaptacja bestsellerowej powieści Joego Hilla z 2013 roku o tym samym tytule. Serial skupia się na Vic McQueen, granej przez Ashleigh Cummings (Szczygieł), utalentowanej dziewczynie, która odkrywa w sobie nadnaturalną umiejętność do odnajdywania zagubionych rzeczy. Ten dar sprawia, że wchodzi w drogę nieśmiertelnemu Charliemu Manxowi, granemu przez nominowanego do nagrody Emmy® Zachary’ego Quinto („Star Trek”, „American Horror Story”). Manx posiada nadprzyrodzone moce, które pozwalają mu żywi się duszami dzieci by zachować wieczną młodoś. To, co z nich zostaje zabiera do Christmaslandu (Gwiazdkowej Krainy) – dziwacznego tworu swojej wyobraźni. Tu codziennie trwa Boże Narodzenie, a bycie smutnym jest wbrew zasadom. Vic stara się pokonać Manxa i uratować jego ofiary, ale sama musi uważać, by nie popaść w obłęd i nie stać się jedną z nich.

Ten niesamowity serial wykorzystuje cały potencjał przerażającej powieści Joego Hilla. Całość jest sprawnie zarządzana przez Jami O’Brien, a role Zacharego Quinto, Ashleigh Cummings i reszty utalentowanych aktorów zasługują na największe uznanie – powiedział David Madden, szef programmingu AMC, BBC America, IFC, SundanceTV i AMC Studios po ogłoszeniu w tym roku, że serial będzie kontynuowany. – Od samego początku >>NOS4A2<< trzymał widzów w napięciu – a teraz jesteśmy gotowi, by ponownie zanurzyć się w tę opowieść w 2. sezonie.

Jestem podekscytowana możliwością przeniesienia do telewizji dalszej części wspaniałej powieści Joego Hilla. Joe ma niespotykaną wyobraźnię – dodała O’Brien. – Uwielbiam ten świat i te postaci, a nasi koledzy z AMC byli wspaniałymi partnerami. Jestem wdzięczna za to, że mogę być częścią świata NOS4A2.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

Producentami wykonawczymi serialu „NOS4A2” jest showrunnerka Jami O’Brien („Fear the Walking Dead”, „Hell on Wheels”), Lauren Corrao, dyrektor generalny Tornante Television, i Joe Hill. Poza Quinto i Cummings w serii występują Ólafur Darri Ólafsson („Lady Dynamite”) jako Bing Partridge, Virginia Kull („The Looming Tower”) jako Linda McQueen, Ebon Moss-Bachrach („The Punisher”) jako Chris McQueen i Jahkara Smith (aka Sailor J) jako Maggie Leigh. Seria została wyprodukowana przez AMC Studios we współpracy z Tornante Television.

Źródło: AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *