„Polska Wybiera. Wybory Samorządowe 2024” na antenie stacji Wydarzenia24

7 kwietnia od 20.00 do 24.00 wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024” a w nim wyniki sondażowe do sejmików oraz dla 6 miast w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka. W Polsacie głównym wieczór wyborczy wejdzie na antenę o godzinie 20.55, a wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz Interii.

Sprawdź godziny emisji audycji „Polska Wybiera” w PROGRAMIE TV

Na kogo tym razem postawią Polacy? Czy znów padnie rekord frekwencji przy urnach?

W niedzielę 7 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20.00 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21.00 – poznamy wyniki sondażu exit poll.

Dowiemy się, jak partie polityczne zdały pierwszy egzamin od jesiennych wyborów parlamentarnych. Czy partie koalicji rządowej potwierdzą swój mandat, czy KO, Trzecia Droga i Lewica wzmocnią się w sejmikach wojewódzkich? Czy PiS obroni swój stan posiadania, czy Konfederacja będzie miała reprezentację w sejmikach, a może czekają nas jakieś niespodziewane rozstrzygnięcia – odpowiedzi u nas już od 20.55 także w Polsacie.

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Witwicki – dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń” i Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka Polsatu News i Wydarzeń oraz autorka podcastów „Między wersami” w Interii.

Ostatnia frekwencja wyborcza pokazała, że Polacy chcą świadomie decydować o tym, kto ich reprezentuje i dokładnie wiedzą, jakich decyzji oczekują po politykach. Śledzą kampanie, oglądają debaty polityczne. Wieczór wyborczy „Polska Wybiera Wybory Samorządowe” jest zarówno dla nas dziennikarzy, jak i dla wyborców bardzo istotny, bo stanowi kulminację kampanii politycznej. Dowiadujemy się, na kogo i na jakie partie postawili tym razem Polacy. Dlatego bardzo starannie przygotowujemy się do tego wydarzenia. Przez cały dzień reporterzy Polsat News oraz Interii będą przekazywać informacje z całej Polski. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live a od 20.00 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w Internecie – mówi Piotr Witwicki.

Bogdan Rymanowski prowadzący m.in. „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” uznany w sondażu Wirtualnej Polski za najchętniej oglądanego prezentera stacji informacyjno-publicystycznych w Polsce będzie rozmawiać z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami. Tego wieczoru gośćmi Bogdana Rymanowskiego będą politycy: Michał Kobosko (Klub Parlamentarny Polska 2050-Trzecia Droga), Krzysztof Kwiatkowski (senator PO), Przemysław Czarnek (Klub Parlamentarny PiS), Anna Maria Żukowska (Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy), Michał Wawer (Klub Poselski Konfederacja), Małgorzata Paprocka (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta) oraz politolodzy m.in prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska.

Mateusz Białkowski – prowadzący „Wydarzenia 12:50” oraz „Wydarzenia 15:50”, dziennikarz Wydarzeń 24 na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach – poda najgorętsze tweety i komentarze.

Igor Sokołowski – prowadzący „Wydarzenia 15:50” będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą.

Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21.00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych, Polsacie głównym pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w 6 miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

Sprawdź ofertę kanału Wydarzenia24 w PROGRAMIE TV

Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR – Augmented Reality).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *