Polski serial historyczny „Polowanie na ćmy” w TVP1 i TVP VOD

W czwartek, 2 marca odbył się pokaz prasowy pierwszego odcinka serialu historycznego „Polowanie na ćmy” wyprodukowanego przez Telewizję Polską. W trakcie wydarzenia Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej przedstawił plany związane z rozwojem produkcji polskich seriali.

Sprawdź godziny emisji serialu „Polowanie na ćmy” w PROGRAMIE TV

Telewizja Polska przygotowała dla widzów bogatą ofertę polskich seriali, które będą emitowane w TVP1 i TVP2 w czasie największej oglądalności. Produkcje te stanowią przekrój gatunkowy i są skierowane do szerokiej widowni – to zarówno seriale obyczajowe, kostiumowe, historyczne, kryminalne czy familijne.

Chciałbym, żeby telewizja publiczna, która jest finansowana ze środków publicznych proponując filmową podróż, opowiadała też historię Polski – czyli żeby nasza wspaniała opowieść była w kostiumie i dotykała istotnych momentów naszej tożsamości. I tak jest z powieścią „Pogrom 1905” oraz z serialem opartym na tej powieści. „Polowanie na ćmy” to adaptacja powieści Wacława Holewińskiego, laureata Nagrody im. Józefa Mackiewicza, która zachwyciła mnie wiele lat temu. Czytając ją, myślałem, jak wspaniale, gdyby kiedykolwiek została zekranizowana. Cieszę się, że do tej realizacji doszło. Myśląc o serialu, powinniśmy myśleć przede wszystkim o naszym widzu, który chce żyć razem z pewną opowieścią i z emocjami jej bohaterów. Temu służy nasze najlepsze, pasmo premium – niedziela, godz. 20:20 – tam są najlepsze opowieści. Telewizja Polska będzie zwracać coraz większą uwagę na produkcję filmową i serialową – to się dzieje i będzie się działo sezon po sezonie. Moją ambicją jest to, żeby w przewidywalnym czasie anteny główne Telewizji Polskiej – Jedynka i Dwójka emitowały wyłącznie polskie produkcje serialowe. Nie dlatego, że produkcje licencyjne są gorsze. Anteny główne służą temu, żeby istniała polska produkcja, żeby polscy autorzy byli ekranizowani, żeby polscy twórcy realizowali swoją opowieść – opowiadali polskim widzom to, co dla nich istotne – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

„Polowanie na ćmy” jest początkiem realizacji planów Telewizji Polskiej dotyczących prezentowania polskiej historii w serialach. Historia przedstawiona w najnowszej produkcji dotyczy wydarzeń rewolucji 1905 roku pod zaborem rosyjskim na tle romansów, towarzyskich intryg oraz afer kryminalnych.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Polowanie na ćmy” od 19 marca o godzinie 20:20 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *