Polski Top Wszech Czasów kolejny raz w Trójce

„Dziwny jest ten świat”, „Autobiografia”, a może „Nie pytaj o Polskę”? Czy któraś z tych piosenek zwycięży w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia? A może jakiś inny utwór słuchacze Trójki i internauci wybiorą w Polskim Topie Wszech Czasów? Przekonamy się o tym już 2 maja.

Czym byłaby majówka bez Polskiego Topu Wszech Czasów? We wtorek 2 maja posłuchamy najnowszego notowania najważniejszych polskich utworów. Plebiscyt ten corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy Programu 3.

Swoje ulubione piosenki wybierać można było od 10 do 28 kwietnia za pośrednictwem strony lp3.polskieradio.pl. Każdy z uczestników zabawy mógł głosować na 33 wybrane pozycje – z kilkuset propozycji – począwszy od „Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984 po „Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty.

Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 2 maja – oczywiście na antenie Trójki – w godzinach 9:00-21:00. Kolejne miejsca w notowaniu ogłaszać będą: Piotr Metz (godziny 9:00-12:00), Piotr Baron (godziny 12:00-15:00), Piotr Stelmach (godziny 15:00-18:00) i Marek Niedźwiecki (godziny 18:00-21:00).

Program 3 swój plebiscyt po raz pierwszy zorganizował w 2008 roku. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszy się „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a na drugim miejscu plasuje się „Autobiografia” Perfectu. W ubiegłym roku Polski Top Wszech Czasów wygrała piosenka „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *