“Dziwny jest ten świat”, “Autobiografia”, a może “Biała flaga”? Czy któraś z tych piosenek zwycięży w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia? A może jakiś inny utwór słuchacze Trójki i internauci wybiorą w Polskim Topie Wszech Czasów? Przekonamy się o tym 3 maja 2016 roku.

To już 9. edycja Polskiego Topu Wszech Czasów, który corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród fanów Programu 3. Rozpoczęcie plebiscytu ogłosił Marek Niedźwiecki w autorskiej audycji “Markomania” w sobotę, 9 kwietnia.

Swoje ulubione piosenki wybierać można do 29 kwietnia za pośrednictwem strony lp3.polskieradio.pl. Każdy z uczestników zabawy może głosować na 33 wybrane pozycje – z kilkuset propozycji – począwszy od “Asfaltowych łąk” grupy ABC po “Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty. Wyniki tegorocznej edycji słuchacze poznają 3 maja – oczywiście na antenie Trójki.

Program 3 swój plebiscyt po raz pierwszy zorganizował w 2008 roku. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszy się “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a na drugim miejscu plasuje się “Autobiografia” Perfectu. Właśnie ta piosenka wygrała Polski Top Wszech Czasów w ubiegłym roku.

Źródło: Polskie Radio