Polski Zimowy Puchar Świata w Telewizji Polskiej

Kibiców sportów zimowych czekają w tym tygodniu wielkie emocje. Polska będzie gospodarzem Pucharów Świata w sportach zimowych. W czwartek w Wiśle, a od piątku w Zakopanem wystartują najlepsi skoczkowie. W weekend w Szklarskiej Porębie – najlepsi biegacze i biegaczki. Faworytami są Polacy: Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk. Transmisje w Telewizji Polskiej.

Mistrz świata Kamil Stoch to aktualny lider klasyfikacji Pucharu Świata w skokach. Choć jego przewaga po konkursach w Bad Miterndorf zmalała, to gdzie będzie mu łatwiej bronić pozycji lidera, niż w Wiśle i Zakopanem, szczególnie że w tej drugiej miejscowości kilka razy stawał już na podium a nawet wygrał. W czwartek kwalifikacje i konkurs w Wiśle; w piątek – kwalifikacje, w sobotę – konkurs drużynowy a w niedzielę indywidualny – w Zakopanem. Transmisje z konkursów w TVP1/HD.

Justyna Kowalczyk, zmuszona bezsensowną decyzją organizatorów, zrezygnowała z Tour de Ski. Teraz chce jak najwięcej startować i budować formę na igrzyska olimpijskie, które już 7 lutego rozpoczną się w Soczi. W Szklarskiej Porębie wygrywała już przed dwoma laty w swojej koronnej konkurencji na 10 km stylem klasycznym. Ten dystans czeka ją już w niedzielę, a dzień wcześniej – sprint techniką dowolną. Transmisje w TVP2/HD.

Przy realizacji transmisji z Pucharu Świata w skokach w Wiśle i Zakopanem pracować będzie aż 120 osób z TVP. Telewizja publiczna jest bowiem producentem sygnału międzynarodowego z tych zawodów. Konkursy skoków skomentują: Włodzimierz Szaranowicz i Marek Rudziński. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterami będą: Maciej Jabłoński i Sebastian Szczęsny. Zawody biegowe na Polanie Jakuszyckiej będzie komentować Marek Jóźwik, studio poprowadzi Sylwia Dekiert, a w roli reportera wystąpi Sebastian Parfjanowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *