Polskie Radio 24 od 1 września również na UKF

Polskie Radio 24 będzie jedyną publiczną informacyjną anteną radiową w kraju. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu stacja będzie prezentować swoim słuchaczom najważniejsze informacje z kraju i ze świata, wzbogacone o bieżący komentarz publicystów i ekspertów w danej dziedzinie. Ramówka Polskiego Radia 24 inspirowana jest znanym w krajach europejskich formatem radia informacyjnego bez udziału muzyki np. France Info, a także BBC 4.

Założeniem Programu jest stworzenie przestrzeni dyskusji oraz refleksji nad aktualnymi wydarzeniami w otaczającym nas świecie, próba zdiagnozowania przyczyn i poznania skutków zjawisk społecznych, obyczajowych, kulturalnych i politycznych.

Polskie Radio 24 to przede wszystkim informacja i publicystyka, do których tematów dostarcza rzeczywistość, podane wraz z merytorycznym komentarzem z różnych punktów widzenia, pozwalającym słuchaczowi wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Mając na względzie preferencje obecnych odbiorców w zakresie sposobów konsumpcji treści, dopełnieniem anteny jest – podążający za dynamiką wydarzeń – portal informacyjny Polskiego Radia – PolskieRadio.pl, na którym słuchacz może zarówno powrócić do danej informacji, jak i uzyskać informację o tym, co teraz i za chwilę usłyszy na antenie.

Polskie Radio 24 tworzy ponad 60 dziennikarzy – wydawców, asystentów, serwisantów i prowadzących zaproszonych także z innych mediów. Ponadto kilkunastu dziennikarzy z regionalnych rozgłośni Polskiego Radia przygotowuje newsy lokalne i przeglądy prasy.

Program ramowy Polskiego Radia 24 ma charakter informacyjno-publicystyczny, umożliwiający w każdym momencie natychmiastową reakcję na wszystkie istotne wydarzenia w kraju i za granicą. W paśmie nocnym radio przygotowywać będzie swoje serwisy informacyjne (o pełnej godzinie i w połówkach godzin) oraz powtarzać wybrane i specjalnie do tego pasma przygotowane najistotniejsze fragmenty audycji nadanych w ciągu dnia. Ofertę programową wzbogacą liczne audycje autorskie. W paśmie porannym pojawią się audycje: „Stronniczy przegląd prasy” i „Felieton w PR 24”, których autorami będą znani dziennikarze prasowi. Polskie Radio 24 wprowadza też na antenę własne rozmowy z politykami w audycji „24 pytania: Rozmowa poranka PR 24”. Najwięcej nowości antenowych znajdzie się w pasmach wieczornych i weekendowych. Polskie Radio 24 rozpoczyna współpracę m.in. z Ryszardem Bugajem, Ewą Czaczkowską, Zuzanną Dąbrowską, Jerzym Kisielewskim, Zdzisławem Krasnodębskim, Cezarym Krysztopą, Tomaszem Krzyżakiem, Jędrzejem Lipskim, Krzysztofem Loszem, Krzysztofem Masłoniem, Jakubem Morozem, Grzegorzem Osieckim, Wojciechem Reszczyńskim, Tomaszem Sakiewiczem, Joanną Siedlecką, Wiktorem Świetlikiem, Łukaszem Warzechą, Pawłem Wrońskim, Krzysztofem Wołodźką i innymi. Taki zespół autorów pozwoli na prezentację pełnego spektrum opinii oraz umożliwi prowadzenie debaty publicznej.

Polskie Radio 24 szczególną uwagę będzie przywiązywać do rozwoju komunikacji i interakcji ze słuchaczami poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych i nowych kanałów dotarcia takich jak: Facebook, Twitter, YouTube, live streaming i podcasty. Wykorzystując intensywniej te kanały dotarcia będzie polecać i zapowiadać najciekawsze audycje, cytować wypowiadane w nich opinie oraz realizować akcje antenowe.

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “Polskie Radio 24 od 1 września również na UKF”

  1. Włączono – usłyszano reklamy i… podziękowano! Dziękuję za takie radio. Reklamy równie dobrze brzmią na 20 innych stacjach – szczególnie te na hemoroidy w porze śniadania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *