Polskie Radio Dzieciom z nową ramówką na jesień 2020

„Jak zostać reporterem”, „Jak będę duży/jak będę duża”, „zGRAjmy się”, powrót cyklu „Opowieści z lasu Joszka Brody”, premierowe słuchowiska oraz audycja dla nauczycieli i rodziców z udziałem ekspertów z MEN – to tylko niektóre nowości startującej 1 września, jesiennej ramówki Polskiego Radia Dzieciom.

Po wakacjach na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawi się szereg nowych, ciekawych i zabawnych audycji, konkursów i zaproszeń do wspólnej, interaktywnej zabawy. Cykl krótkich podpowiedzi szkoleniowych „Jak zostać reporterem” (we wtorki o godz. 15.30) będzie zachętą do stawiania pierwszych kroków w zawodzie reportera radiowego, a dzieci, które odnajdą się w tej roli, będą mogły wziąć udział w konkursie „Szarotka”. Z kolei wielbiciele gier planszowych i komputerowych będą na bieżąco z nowościami dzięki audycji „zGRAjmy się” (środy o godz. 15.30). Inspiracją do rozwijania zainteresowań i snucia planów na przyszłość będzie na pewno audycja „Jak będę duży/Jak będę duża” (w czwartki o godz. 15.30), czyli cykl reportaży przedstawiających różne ciekawe zawody świata. Na antenę wracają tak lubiane przez najmłodszych „Radiowe Figliki Kulfona i Moniki” (w niedzielę o godz. 13.00) i ich, czyli Kulfona i Moniki, szalone historie z miejsc, które warto pozna. Wraca także cykl „Opowieści z lasu Joszka Brody” (w środy o godz. 17.15), w którym ten fantastyczny muzyk folkowy i niezrównany gawędziarz prezentuje kulturę Beskidów, ludowe instrumenty i muzykę tradycyjną.

Dla dorosłych Polskie Radio Dzieciom oraz eksperci MEN-u przygotowali cykl rozmów na tematy związane z edukacją w wieczornym paśmie „Strefa Rodzica” (co drugi czwartek o godz. 21.00).

Nowa ramówka będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *