Polskie Radio Dzieciom zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Nasze Muzyczne Źródełko

Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zachęcają do wzięcia udziału w konkursie „Nasze Muzyczne Źródełko”. Inicjatywa skierowana jest zarówno do indywidualnych, młodych wokalistów, jak również do zespołów. Możliwości są nieograniczone, a podstawowy wymóg bardzo prosty: inspiracja folkowym brzmieniem. Start już w najbliższą niedzielę 25 października. Zgłoszenia potrwają do 22 listopada br.

Zespół Radiowego Centrum Kultury Ludowej od ponad ćwierć wieku działa na rzecz ochrony i promocji kultury tradycyjnej oraz uświadamia słuchaczom wagę tej części narodowej tożsamości. Wiedzę tę warto przekazywać od najmłodszych lat, co doskonale wpisuje się w misję Polskiego Radia Dzieciom, które w każdy niedzielny poranek podczas audycji „Źródełko” zaprasza w podróż po tradycjach zarówno naszego kraju, jak i całego świata.

Z tego połączenia wiedzy pasjonatów kultury ludowej oraz ścieżki edukacyjnej od lat realizowanej przez Polskie Radio Dzieciom powstał konkurs „Nasze Muzyczne Źródełko”, który dotyczy współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową oraz folkową. Skierowany jest do wszystkich dzieci od 3. do 15. roku życia oraz do zespołów amatorskich, w których przeważają dzieci do 15. roku życia. Wspólne śpiewanie i granie ulubionych piosenek w rodzinnym gronie podczas długich, jesiennych wieczorów to świetny sposób na rozwijanie talentów oraz zacieśnianie więzi.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór (może to być autorska kompozycja, jak również cover ulubionej piosenki ludowej), a następnie gotowy plik w wersji audio (mp3; nie dłuższe niż 3 minuty) dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Dzieci, które występują w zespole, ale mają także solową propozycję, mogą wysłać dodatkowo zgłoszenie indywidualne. Jak podkreślają organizatorzy, liczą się kreatywność, oryginalność, pomysłowość, ale przede wszystkim dobra zabawa!

Do swojego zgłoszenia należy także dołączyć zdjęcie wykonawcy bądź wykonawców. Wszystkie nagrania zakwalifikowane zostaną według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat; od 7 do 10 lat; od 11 do 15 lat oraz rodzinna/zespołowa. Kategorie wiekowe nie obowiązują podczas zgłoszeń zespołów, przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż dorosłych.

Lista finalistów konkursu ogłoszona zostanie 29 listopada 2020 w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12.00 na stronie konkursu. W dniach 1-13 grudnia 2020 słuchacze będą mogli głosować na swoje ulubione utwory finalistów, emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić, wystarczy wysłać mail z tytułem utworu i wykonawcą na adres: zrodelko@polskieradio.pl.

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi 20 grudnia 2020 w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12.00- na stronie konkursu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *