Polskie Radio Kierowców wyłącznym patronem radiowym „Wielkiej Wyprawy Maluchów”

Polskie Radio Kierowców bierze udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest charytatywny rajd „Wielka Wyprawa Maluchów” mający na celu pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Relacje z wydarzenia dostępne będą na antenie Polskiego Radia Kierowców, Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz radiowej Trójki i Czwórki.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze, edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim pomoc dzieciom, które na skutek wypadków drogowych potrzebują wsparcia oraz opieki.

Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców od wtorku, 4 lipca relacjonują przebieg wydarzenia z trasy Bielska – Białej do Monte Carlo. Słuchacze mogą liczyć na obszerne relacje z trasy aż do wielkiego finału wyprawy, która zakończy się 12 lipca. Polskie Radio Kierowców uruchomi także serię podcastów z uczestnikami wydarzenia, a Wiktoria Jurczewska prezentować będzie na Tik Toku filmiki „Wszystko o Fiacie 126p”. Na portalu Polskiego Radia Kierowców dostępne będą codzienne podsumowania rajdu oraz interaktywna mapa, na której będzie można śledzić postępy załogi Polskiego Radia Kierowców.

Relacje z „Wielkiej Wyprawy Maluchów” będzie można także usłyszeć na antenie Programu 1 Polskiego Radia oraz w radiowej Trójce i Czwórce.

Wśród załóg startowych znajdą się prawdziwe legendy i mistrzowie polskiego motorsportu: Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik, Janusz Szerla, Kajetan Kajetanowicz oraz Bartosz Ostałowski.

W drogę wyruszą także giganci polskiego internetu związani od lat z projektami motoryzacyjnymi: Remigiusz „Rezi” Wierzgoń oraz Robert „HI_5” Buczyński.

Organizatorzy zlicytują auta biorące udział w wyprawie oraz inne cenne przedmioty, a zebrane środki przeznaczą na zapewnienie specjalistycznej pomocy dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych w Polsce.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *