Polskie Radio Kierowców ze zmienioną ramówką w związku z sytuacją na Ukrainie

Dodatkowe – specjalne serwisy w języku ukraińskim, aktualne informacje z frontu, muzyka ukraińskich artystów i komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych – to zmiany w programie Polskiego Radia Kierowców w związku z wojną na Ukrainie.

Polskie Radio Kierowców jest centrum informacyjnym dla wszystkich niosących pomoc. Powiadamia o rozmieszczeniu punktów recepcyjnych i najlepszych trasach dla konwojów humanitarnych przejeżdżających przez Polskę. Ostrzega przed korkami lub zamkniętymi drogami na pograniczu. Przekazuje także komunikaty straży granicznej, służb celnych, służb medycznych, terytorialsów i koordynatorów zajmujących się organizacją pomocy uchodźcom. Co kwadrans są aktualizowane informacje o sytuacji na przejściach granicznych, trasach dojazdowych oraz o konwojach humanitarnych.

Od dwóch tygodni Polskie Radio Kierowców w serwisach informacyjnych nadawanych w trzech językach obcych (angielskim, niemieckim i ukraińskim) przekazuje wyłącznie wiadomości o sytuacji na Ukrainie. Serwisy informacyjne w tych językach są emitowane dwa razy dziennie o poranku (po 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00) a także po południu (po 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00).

Polskie Radio Kierowców w geście solidarności z narodem ukraińskim emituje także muzykę artystów pochodzących z Ukrainy. Program audycji terapeutycznych pod nazwą „Nocna Zmiana” (nadawanych od poniedziałku do piątku od godz. 22.00 do godz. 2.00) jest w pełni poświęcony sytuacjom kryzysowym. Rozmowy ze słuchaczami koncentrują się na tym jak poradzić sobie z lękiem, strachem, bezradnością oraz jak pomagać uchodźcom.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *