Polskie Radio wspomina Grzegorza Ciechowskiego w 20. rocznicę śmierci muzyka

W środę, 22 grudnia, minie dokładnie 20 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego, lidera grupy Republika. Żeby upamiętnić życie i twórczość wybitnego muzyka, producenta i tekściarza, Program 3 Polskiego Radia przygotował specjalną, rocznicową ramówkę, która wypełnią – również solowe i mniej znane – przeboje Obywatela G.C. Z kolei Portal Polskiego Radia udostępnił w poniedziałek, 20 grudnia, wspomnieniowy serwis specjalny ciechowski.polskieradio.pl. Publiczny nadawca uruchomił również cyfrową antenę grającą tylko utwory Republiki i jej lidera.

W ramach akcji „Obywatel G.C. w Trójce” w środę, 22 grudnia, na antenie Trójki zabrzmią oczywiście piosenki Republiki, ale nie zabraknie też solowych wcieleń Grzegorza Ciechowskiego (1957-2001), czyli tytułowego Obywatela G.C. oraz Grzegorza z Ciechowa. Ponadto pojawią się kompozycje, które muzyk pisał dla innych wykonawców.

Już w porannej audycji „Trójka budzi” (godz. 5.00-6.00) zaprezentowane zostaną mniej znane aranżacje utworów Ciechowskiego, które będą przeplatane nowszymi brzmieniami. W tym dniu „Nasza tonacja” (12.00-13.00) Michała Kirmucia zostanie w całości poświęcona artyście. Natomiast w audycji „W tonacji Trójki” (20.00-21.00), prowadzonej przez Michała Margańskiego, usłyszeć będzie można bardzo rzadkie wersje i aranżacje utworów z repertuaru Ciechowskiego. Będą to remiksy jego piosenek, ale także utwory nagrane przez niego m.in. z Kasią Kowalską. W audycji „Noc Harmonia” (22.00-23.00), Julia Sawicka przyjrzy się twórczości muzyka pod bardziej „jazzowym” kątem.

Tego dnia w Trójce wspominać Ciechowskiego będą grający z nim muzycy. Nie zabraknie również archiwalnych wywiadów i koncertów oraz ciekawostek o artyście. Na słuchaczy czekają płyty „Grzegorz Ciechowski / Spotkanie z legendą”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *