Jak zaktualizować oprogramowanie w T-HD 1000? (z dysku / pendrive’a)

Uwaga: Przed przystąpieniem do aktualizacji oprogramowania w T-HD 1000 należy przygotować dysk USB lub pendrive z wgraną aktualną wersją oprogramowania, którą pobieramy ze strony http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-do-odbioru-ntc.cp]www.cyfrowypolsat.pl – zakładka „Dekodery”. Pobrany plik z aktualną wersją oprogramowania umieszczamy luzem (bez zakładania osobnego folderu) na dysku USB lub pendrive’ie, na którym powinien znajdować się tylko jeden plik z rozszerzeniem .d14 lub .D14. W przeciwnym wypadku aktualizacja oprogramowania może się nie powieść. Pamięć przenośna musi być sformatowana w systemie plików FAT lub FAT32, inaczej aktualizacja nie będzie widoczna. Dysk USB lub pendrive zawierający aktualną wersję wersję oprogramowania podłączamy do jednego z dwóch portów USB znajdujących się na dekoderze (na przednim lub tylnym panelu odbiornika).

Krok 1.:
Uruchamiany „Menu” za pomocą przycisku „Menu” na pilocie.

Krok 2.:
a) Wybieramy podmenu „Ustawienia” (potwierdzamy przyciskiem OK na pilocie),

b) Wpisujemy kod PIN (fabrycznie 0000).

Krok 3.:
W podmenu „Ustawienia” wybieramy pozycję „Aktualizacja oprogramowania” (potwierdzamy przyciskiem OK).

Krok 4.:
W podmenu „Aktualizacja oprogramowania” wybieramy pozycję „Aktualizacja oprogramowania z dysku USB” (potwierdzamy przyciskiem OK).

Krok 5.:
a) Jeżeli do portu USB na przednim lub tylnym panelu T-HD 1000 jest podłączony dysk USB lub pendrive z aktualnym oprogramowaniem, to wybieramy na pilocie przycisk OK, aby rozpocząć wyszukiwanie aktualnego oprogramowania.
b) Jeżeli do portu USB na przednim lub tylnym panelu T-HD 1000 nie jest podłączony dysk USB lub pendrive z aktualnym oprogramowaniem, to podłączamy taki dysk lub pendrive i wybieramy na pilocie przycisk OK, aby rozpocząć wyszukiwanie aktualnego oprogramowania.

Krok 6.:
a) Jeżeli odbiornik wyszukał aktualne oprogramowanie na dysku USB lub pendrive’ie, to wybieramy na pilocie przycisk OK, aby rozpocząć aktualizację oprogramowania. Przed rozpoczęciem aktualizacji oprogramowania T-HD 1000 automatycznie się wyłączy i włączy.

b) Jeżeli odbiornik nie wyszukał aktualnego oprogramowanie na dysku USB lub pendrive’ie, to wybieramy na pilocie przycisk „Zamknij” i powracamy do Krok 4.

Krok 7.:
Czekamy na zakończenie aktualizacji oprogramowania, która trwa kilka minut. Po zakończeniu aktualizacji oprogramowania T-HD 1000 automatycznie się wyłączy i włączy.

2 Comments on “Jak zaktualizować oprogramowanie w T-HD 1000? (z dysku / pendrive’a)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *