„Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” w TVP2 i TVP3

„Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” to program zrealizowany przez TVP3 Kielce z okazji XXII Dnia Papieskiego. W nietypowej scenerii kieleckiej Bazy Zbożowej młodzi ludzie spotkali się na wspólnej modlitwie różańcowej. Na scenie wystąpili raper Arkadio i Marta Ławska.

Sprawdź godziny emisji audycji „Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” w PROGRAMIE TV

Tak o wydarzeniu mówi o. Michał Legan OSPPE – kierownik Redakcji Katolickiej Telewizji Polskiej:
„Jan Paweł II zawsze marzył o tym, żeby się spotykać z młodymi ludźmi tam, gdzie oni żyją. To jest metoda ewangelizacji, którą staramy się stosować. Tajemnice Światła, które będziemy odmawiać to młode tajemnice, mają zaledwie dwadzieścia lat – tak jak ci, którzy będą się z nami modlić.”

Każda z odmawianych tajemnic stała się pretekstem do opowiedzenia innej historii. Swoimi świadectwami podzielili się m.in.: 21-letni podopieczny Ośrodka San Damiano w Chęcinach, który opowiedział o trudach walki z nałogami, twórcy bloga „Ukochaj” oraz 16-letnia uchodźczyni, której modlitwa różańcowa towarzyszyła w ucieczce z ogarniętej wojną Ukrainy. Teraz nastolatka pomaga rodakom, którzy bezpieczną przystań znaleźli w Świętokrzyskiem.

Z okazji 20-lecia wprowadzenia do modlitwy różańcowej, przez św. Jana Pawła II, Tajemnic Światła, w czasie spotkania rozważane będą słowa papieża. Tego zadania – w formie freestyle’u – podjął się raper Arkadio, znany m.in. z programu „Ocaleni” TVP.

„Freestyle to taka improwizacja słowna, która dzieje się gdzieś w danej myśli na żywo. Raperzy mówią, że jakie życie, taki rap i tak było też w moim życiu. Odkąd się zmieniło, mój rap zaczął wyrażać relację z tym, który u góry” – podkreśla raper.

Program poprowadzi Michał PAX Bukowski – prezenter „Studia Raban” TVP oraz wokalista chrześcijańskiego zespołu hip-hopowego MUODE KOTY.

„Poszukiwaczami Światła jesteśmy my, czyli młodzi ludzie, którzy gromadzą się wokół różańca. Chcemy się wspólnie się modlić i przekazywać wszystkim widzom niesamowitą energię.”

Sprawdź ofertę kanału TVP3 w PROGRAMIE TV

Audycję będzie można zobaczyć na antenach Telewizji Polskiej w niedzielę, 16 października – od 20:30 w TVP3 i od 20:50 w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *