Powstaje nowy czeski serial HBO Europe „Nieświadomi” z międzynarodową obsadą

Trwają prace nad nowym czeskim serialem produkcji HBO Europe Nieświadomi (Bez vedomi). Będzie to historia szpiegowska osadzona w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W serialu zobaczymy międzynarodową obsadę – główną rolę zagra Tatiana Pauhofová, a obok niej wystąpią Hattie Morahan oraz David Nykl.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Nowa produkcja HBO Europe zaprezentuje historię, która dzieje się w Pradze pod koniec lat osiemdziesiątych. Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor dziesięć lat wcześniej uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Główną rolę w nowym czeskim serialu HBO Europe Nieświadomi zagra Tatiana Pauhofová znana widzom z miniserialu HBO w reżyserii Agnieszki Holland Gorejący krzew. W produkcji wystąpią także Hattie Morahan (Piękna i Bestia) oraz David Nykl (serial Arrow). Serial liczyć będzie sześć odcinków. Zdjęcia do produkcji powstają w Pradze, a także Londynie.

Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel, a wszystkie odcinki wyreżyseruje Ivan Zacharias, który po udanej współpracy przy serialu Pustkowie (Pustina) powrócił na plan zdjęciowy przy kolejnej produkcji HBO Europe. Za produkcję serialu Nieświadomi odpowiada Jan Bílek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova oraz Steve Matthews.

Cieszymy się, że przy tym projekcie mamy możliwość pracy z tak znakomitym zespołem aktorów i twórców. Scenariusz do tej międzynarodowej opowieści szpiegowskiej osadzony jest w kluczowym dla współczesnej historii Europy Środkowej momencie i nadal pozostaje bardzo aktualny. Ivan Zacharias dodaje tej historii i jej bohaterom niepowtarzalnego stylu i autentyczności – powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe, Executive Vice President of Original Programming and Production.

Chociaż przedstawiana historia dzieje się w latach osiemdziesiątych, paradoksalnie ma wiele do powiedzenia na temat współczesnego, bardzo podzielonego świata. Pokazana z punktu widzenia Marie, główniej bohaterki, jest kobiecym głosem w zdominowanym przez mężczyzn gatunku filmowym. Opowiadanie historii szpiegowskiej z punktu widzenia przeciętnej kobiety sprawia, że praca nad tym serialem jest dla nas fascynująca i niezwykle wciągająca. Wierzymy, że taka też będzie ta produkcja dla widzów – dodała Tereza Polachova, producentka HBO.

Serial HBO Europe Nieświadomi (Bez vedomi), będzie miał swoją premierę pod koniec 2019 roku, czyli w roku, w którymi mija 30. rocznica aksamitnej rewolucji. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *