Premiera charytatywnego singla L.U.C’a i Smolika w Trójce

W piątek 15 stycznia 2016 roku Trójka wyemituje po raz pierwszy piosenkę „Tadeusz”, którą charytatywnie nagrali i oddali na aukcję w ramach akcji „Święta bez granic 2015” Smolik, L.U.C i orkiestra Rebel Bebel. Nagranie to wylicytował za 33 333 złotych pan Tadeusz, który zdecydował, że woli podzielić się nim ze słuchaczami Programu 3, niż schować go w domowym archiwum.

Prawo do zatytułowania utworu swoim imieniem to również część muzycznego prezentu L.U.C’a i Smolika dla osoby, która wylicytuje premierowy utwór. Nagrany został on 8 grudnia ub.r. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, a wylicytowany – tradycyjnie już przez Kubę Strzyczkowskiego – w specjalnym wydaniu popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” w piątek 18 grudnia. Wszystkich uczestników aukcji przebił wówczas – pragnący zachować swoje nazwisko w tajemnicy – pan Tadeusz, który najdrożej wycenił równie tajemnicze nagranie (było ono licytowane bez publicznej prezentacji na antenie). Zaproponowana wówczas kwota w wysokości 33 333 zł zasiliła konto Fundacji KOOCHAM działającej na rzecz dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

W trakcie licytacji pan Tadeusz poprosił o możliwość spotkania z autorami piosenki. Doszło do niego w środę 13 stycznia br. w studiu nagraniowym Andrzeja Smolika przy ul. Filtrowej w Warszawie. W spotkaniu wziął udział również L.U.C oraz synowie pana Tadeusza. Muzycy przekazali zwycięzcy, wydany tylko w jednej sztuce, singiel kompaktowy utworu „Tadeusz” – w oryginalnej okładce, którą zaprojektował ilustrator Michał Dziekan. – Cieszę się, że mogłem w tym projekcie uczestniczyć. Chcę żeby ten utwór zaprezentowała Trójka, bo to moje ukochane radio – powiedział zwycięzca podczas spotkania. – Pan Tadeusz ma złote serce. Podwójnie. Nie tylko wylicytował nasz utwór za piękną sumę, ale podzieli się naszym, a tak naprawdę już swoim nagraniem ze słuchaczami Trójki – komentują L.U.C i Smolik, zapraszając na „światową” premierę kompozycji „Tadeusz” na antenie Programu 3 – w piątek 15 stycznia w audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:05-19:00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *