Premiera dokumentu „Chocim 1621” w TVP Historia

W niedzielę, 10 października o godz. 18:55 TVP Historia zaprasza na premierę filmu w reżyserii Leszka Wiśniewskiego pt. „Chocim 1621”. Fabularyzowany dokument został zrealizowany z okazji 400. rocznicy bitwy pod Chocimiem i prezentuje jedną z najważniejszych operacji wojskowych w historii polskich sił zbrojnych. Obraz powstał w koprodukcji Centralnej Biblioteki Wojskowej i TVP Historia. Producentem wykonawczym jest TVP Rzeszów.

Sprawdź godziny emisji dokumentu „Chocim 1621” w PROGRAMIE TV

Słynna bitwa pod Chocimiem w roku 1621 była sukcesem polsko-litewsko-ukraińskiego sojuszu, który zatrzymał europejską ekspansję Imperium Osmańskiego.

Zdjęcia do filmu „Chocim 1621” z udziałem grup rekonstrukcyjnych realizowane były w plenerach Zamościa, Warszawy, Wiśnicza, Kamieńca Podolskiego oraz Chocimia.

W czwartek, 30 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się uroczysty, przedpremierowy pokaz filmu „Chocim 1621”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

W trakcie pokazu, w dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę z CBW, medalem 100-lecia Centralnej Biblioteki Wojskowej zostali odznaczeni: Piotr Legutko – Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP i redaktor naczelny kanału TVP Historia, prof. Wojciech Fałkowski – dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Leszek Wiśniewski – reżyser filmu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *