Premiera drugiego sezonu „Wszystkie stworzenia duże i małe” w Epic Drama

Wszystkie stworzenia duże i małe, wielokrotnie nagradzana adaptacja telewizyjna wspomnień Jamesa Herriota, wiejskiego weterynarza z Yorkshire, powraca z 2. sezonem. W 2020 roku 1. sezon tego pokrzepiającego serce brytyjskiego dramatu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i pobił rekordy oglądalności w Wielkiej Brytanii. Premiera 2. sezonu w piątek 12 listopada o 20:30 wyłącznie na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe” w PROGRAMIE TV

Wszystkie stworzenia duże i małe to ponadczasowy klasyk, uwielbiany przez całe pokolenia. Przedstawia losy młodego weterynarza, który tuż po ukończeniu studiów przyjeżdża do hrabstwa Yorkshire, by spełnić marzenia o pracy w zawodzie. Jak się szybko okazuje, polega ona nie tylko na leczeniu zwierząt, ale także na odnalezieniu swojego miejsca w lokalnej społeczności i wypracowania relacji z pacjentami, jak również z ich właścicielami. Emitowana w latach 80., oparta na cyklu powieści Jamesa Herriota oryginalna produkcja BBC, liczyła aż 90 odcinków. Książki sprzedały się w 60 milionach egzemplarzy, stając się globalnym fenomenem i zyskując oddanych fanów na całym świecie. Opowieści przedstawione z punktu widzenia Herriota to niezwykłe antidotum na wyzwania współczesności, a także przypomnienie nam wszystkim, jak istotne jest poczucie przynależności do społeczności.

Od zakończenia wydarzeń ukazanych w 1. sezonie minęły trzy miesiące. Podróż powrotna do domu, do Glasgow, stawia Jamesa przed trudnym dylematem: musi wybiera między ludźmi, których kocha. Podczas gdy Helen i James starają się dojść do ładu z wzajemnymi uczuciami, Sigurd, Tristan i pani Hall muszą również myśleć o swoim miejscu na ziemi. James stanie przed wyborem: wspiera rodzinę czy podąża za głosem serca.

W nowym sezonie pojawią się zarówno bohaterowie znani widzom z 1. odsłony serii, jak i nowe postaci. W roli pani Pumphrey, ekscentrycznej właścicielki rozpieszczonego pekińczyka Tricki Woo, wystąpi znana brytyjska aktorka Patricia Hodge (Miranda, Skandal w angielskim stylu). Nicholas Ralph ponownie wcieli się w rolę młodego weterynarza Jamesa Herriota, Samuel West (Pan Selfridge, Na plaży Chesil) powróci jako niekonwencjonalny mentor Jamesa – Sigurd Farnon, a Anna Madeley (Deadwater Fell, Patrick Melrose) jako pani Hall, właścicielka przychodni weterynaryjnej Skeldale House. Do obsady dołączą również Dorothy Atkinson (Mum, Z pamiętnika położnej) jako Diana Brompton, której żywiołowość przyciągnie uwagę Sigurda Farnona podczas lokalnych uroczystości tanecznych oraz James Fleet (Pastor na obcasach, Belgravia) jako pułkownik Merrick, imponujący wojskowy i miejscowy farmer.

W 2. sezonie ponownie pojawi się także Matthew Lewis (seria filmów o Harrym Potterze, Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza) jako Hugh Hulton, który wraca zza granicy do Darrowby po nagłym zakończeniu związku z Helen Alderson.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

2. sezon składa się z sześciu odcinków oraz świątecznego odcinka specjalnego. Premiera Wszystkich stworzeń dużych i małych odbędzie się 12 listopada o 20:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w piątki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *