Premiera filmu „Jumanji: Następny poziom” w AXN

W Jumanji: Następny poziom wszystko jest możliwe. Awatary, zamiana ciał, trzy życia i ani jednego więcej. A to dopiero początek nowej odsłony Jumanji, kinowego hitu z 1995 roku, kiedy jeszcze grało się w planszówki. Tak jak pierwsza część kultowego filmu nowe odsłony stały się kasowymi hitami – jedyna rzecz, która się zmieniła to, że nowa gra Jumanji jest w wersji cyfrowej. Premiera filmu Jumanji: Następny poziom w sobotę 11 czerwca o godz. 20.00 w AXN.

Sprawdź godziny emisji filmu „Jumanji: Następny poziom” w PROGRAMIE TV

Gra rozpoczęła się w 1995 r., czyli jeszcze w czasach analogowych. Film Jumanji z Robinem Williamsem, jako Alanem Parrishem i Kirsten Dunst w roli Judith „Judy” Shepherd, stał się światowym hitem: przy 65 mln dol. budżetu, film o planszówce zarobił 262 mln dol. na całym świecie. Jednak to nic przy skomputeryzowanej odsłonie kolejnej gry Jumanji: Przygoda w dżungli z roku 2017. Przy budżecie 90 mln dol. producenci osiągnęli wynik, o jakim nie śnili: miliard dolarów. Producenci szybko poszli za ciosem. W 2019 roku świat zagrał w Jumanji: Następny poziom. Z jakim wynikiem? Jak do tej pory ponad 800 mln dol.

W oryginalnej wersji filmu z 1995 roku zagrali Robin Wiliams i młodziutka Kirsten Dunst. W nowych odsłonach Jumanji nowa para gwiazd, tak bardzo różnych od siebie. Dwayne Johnson (W Jumanji: Następny poziom główny bohater, dr Smolder Bravestone) – aktor, futbolista, z wrestlingowego ringu znany jako „The Rock”, 196 cm wzrostu, 118 kg wagi. Wraz z nim w niebezpieczną przygodę gra, Danny DeVito (W Jumanji: Następny poziom dziadek Spencera, Eddie). – aktor, niedoszły fryzjer i makijażysta, 152 cm wzrostu. Podobno 88 kg wagi, ale nigdy nie chce się do tego przyznać. Jako właściciel kilku włoskich restauracji, zapewnia w licznych wywiadach, że mógłby jeść non stop. Szczególnie kuchnię włoską.

Reżyser i scenarzysta dwóch ostatnich filmów Jumanji, Jake Kasdan, mówił w trakcie kręcenia dla „Vanity Fair”: Kiedy Danny DeVito wchodzi do pokoju, uśmiechasz się. Nie możesz tego kontrolować. Zdarza się to każdemu, kogo on spotka. Prawda jest taka, że robienie filmów, to ciężka praca. Ale kiedy możesz to robić z ludźmi, których kochasz, to naprawdę jest błogosławieństwo.

Jumanji: Następny poziom to powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w Jumanji: Przygoda w dżungli. Jednak zasady gry zmieniły się całkowicie. Wszyscy bohaterowie zmuszeni są do powrotu do świata Jumanji, żeby uratować przyjaciela, który utknął w grze. Nie spodziewają się, że ich plan nie pójdzie po ich myśli. Teraz będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom i temu, co nieznane – od jałowych pustyń przez śnieżne szczyty gór.

A ponieważ wszystko w nowej grze jest możliwe… więc także zamiana ciał. A właściwie posiadanie własnego awatara w grze komputerowej o tym samym tytule. Eddie i najbliżsi przyjaciele Spencera, jak i sam Spencer, za sprawą zepsutej konsoli lądują w wirtualnej grze. I teraz zaczyna się komedia pomyłek, bo: The Rockiem włada staruszek, Eddie. Milo (Danny Glover), wspólnik Eddiego, zajmuje ciało Franklina „Mouse” Finbara (Kevin Hart). W trakcie gry wszyscy zamieniają się swoimi awatarami. Dochodzi nawet do takiej sytuacji, że prześliczna blondynka, Bethany (Madison Iseman), zostaje… karym rumakiem.

Jumanji: Nastepny poziom to nie jest ostatnie słowo produkcji, ponieważ zakończenie filmu sugeruje powrót do świata Jumanji już wkrótce. Zapewne w tym samym składzie, bo przecież zwycięskiej załogi nie wymiana się w trakcie niebezpiecznej gry.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Premiera filmu Jumanji: Następny poziom w sobotę 11 czerwca o godz. 20.00 w AXN.

Źródło: Antenna Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *