Premiera „na żywo” spektaklu „Apollo z Bellac” w Teatrze Telewizji

W poniedziałek, 24 października Teatr Telewizji zaprosi na spektal Jeana Giraudoux „Apollo z Bellac“. Sztuka Jeana Giraudoux była jednym z pierwszych zarejestrowanych przedstawień Teatru Telewizji. Premierę miała w 1958 roku. Jej nowa inscenizacja w formie „spektaklu na żywo” w reżyserii Anny Wieczur będzie uświetnieniem obchodów 70-lecia Telewizji Polskiej.

Sprawdź godziny emisji spektaklu „Apollo z Bellac” w PROGRAMIE TV

„Apollo z Bellac” to jednoaktowa, komediowa sztuka Jeana Giraudoux, która opowiada historię Agnieszki, która w Muzeum Wynalazków spotyka tajemniczego nieznajomego. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zdradza jej metodę powodzenia u mężczyzn. Agnieszka stosuje tę metodę wobec całego otoczenia, co sprawia, że świat wokół niej nabiera blasku.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Według Anny Wieczur, każdy człowiek kryje w sobie jakąś tajemnicę, która w sposób bezpośredni łączy nas z samym pięknem i każdy, w skrytości ducha, wierzy, że jest piękny i tego potwierdzenia wypatruje z utęsknieniem w oczach innych. Kiedy to się zdarzy, zauważalny jest tego wpływ na zachowania ludzi, ich wzajemne relacje i ich stosunek wobec świata.

Premiera „na żywo” „Apollo z Bellac”, 24 października o godz. 21.00 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *