W piątek, 20 stycznia, o godzinie 20:10 w HBO będzie można obejrzeć pierwszy odcinek nowego serialu sensacyjnego “Six”. Jego twórcy prezentują opartą na prawdziwych wydarzeniach historię legendarnego Navy SEAL Team Six – amerykańskiego oddziału żołnierzy do zadań specjalnych. Premierowy odcinek dostępny będzie już 19 stycznia, dzień po amerykańskiej premierze, w serwisie internetowym HBO GO.

Nowoczesny i świetnie wyszkolony oddział żołnierzy do zadań specjalnych wyrusza z misją do Afganistanu. Zadaniem jego członków jest odszukanie i wyeliminowanie groźnego szefa afgańskich talibów, którego działania mają ogromny wpływ na destabilizację regionu. Sytuacja się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że obywatel Stanów Zjednoczonych współpracuje z terrorystami.

Ośmioodcinkowy serial sensacyjny “Six” w sposób niezwykle realistyczny pokazuje obraz współczesnej wojny i jej uczestników. Twórcom udaje się wiernie i z dbałością o szczegóły pokazać codzienne życie żołnierzy – ich emocje, zmagania z rzeczywistością i zaangażowanie w sprawę. Scenariusz zainspirowany został prawdziwymi historiami oddziału Navy SEAL, które pokazują, jak skomplikowane jest ich życie zawodowe i prywatne, a także jak trudne decyzje dotyczące życia i śmierci muszą często podejmować. Jednocześnie jest to historia wyjątkowego braterstwa i męskiej przyjaźni w trudnych warunkach.

“Six” to serial autorstwa nominowanego do Oscara scenarzysty Williama Broylesa (“Apollo 13”, “Castaway”, “Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”) i weterana wojennych operacji specjalnych, Davida Broylesa. Wśród reżyserów produkcji znalazła się m.in. nominowana do Oscara Lesli Linka Glatter (serial “Homeland”, “Ray Donovan”). W głównych rolach występują: Walton Goggins (“Nienawistna ósemka”), Barry Sloane (“Noe: Wybrany przez Boga”), Kyle Schmid (“Śmiertelna odwilż”) oraz Juan Pablo Raba (serial “Narcos”). Serial wyprodukowany przez A+E Studios we współpracy z Weinstein Television.

Pierwszy odcinek serialu “Six” obejrzeć będzie można w piątek, 20 stycznia, o godzinie 20:10 w HBO. Premierowy odcinek dostępny będzie już 19 stycznia, dzień po amerykańskiej premierze, w serwisie internetowym HBO GO.

Źródło: HBO