Premiera „Operacja Buffalo” na Epic Drama

W latach 50. na odludnych terenach Australii Południowej Brytyjczycy przeprowadzali testy nuklearne. Inspirowany tymi wydarzeniami serial „Operacja Buffalo” rzuca światło na kontrowersyjny okres we współczesnej historii. Akcja sześcioodcinkowej produkcji rozgrywa się w 1956 roku, w bazie wojskowej w odległej Maralindze, sercu południowoaustralijskiej głuszy. Tutaj testy bomb atomowych, przeprowadzane na zlecenie Brytyjczyków, wystawiają na próbę ludzką lojalność i skłonność do zdrady. Serial pokazuje, że to nie były dobre czasy, by sobie ufać… Premiera „Operacji Buffalo” w czwartek 17 czerwca o 21:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Operacja Buffalo” w PROGRAMIE TV

Major Leo Carmichael (Ewen Leslie) jest wysoko odznaczonym inżynierem wojskowym, któremu powierzono zaprojektowanie i nadzorowanie wież do prób atomowych w Maralindze. Odpowiada bezpośrednio przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem „Cranky” (James Cromwell), który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Leo nadzoruje również codzienne funkcjonowanie i logistykę obozu. Jego obowiązki dają mu nieograniczone wpływy i władzę. Wspierany przez kierowcę obozu Baxtera (Harry Greenwood) oraz niezawodnych żołnierzy: Murphy’ego (Alexander Bertrand), Jonesa (Benedict Wall) i Hilly’ego (Sam Parsonson), Leo czuwa nad bezpieczeństwem i spokojem w bazie. Prawdziwym wyzwaniem dla niego jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została oddelegowana przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. W tym samym czasie generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię w poszukiwaniu Aborygenów – mimo że według oficjalnej wersji rządu nie mieszkają oni na tym obszarze.

1. odcinek wprowadza widza w sam środek dramatu. Major Leo Carmichael zaraz po przebudzeniu dowiaduje się, że Carmen (Lucy Rawley) – prostytutka, którą przywiózł do obozu, zaginęła i nikt nie może jej znaleźć. Wzywa pozostałe prostytutki, Molly (Bojana Novakovic), Yvonne (Lucy Velik) i Lydię (Christina Sankira), aby zostały w jego kwaterze pod nadzorem Jonesa. Tymczasem Leo instruuje Hilly’ego i Murphy’ego, aby poszukali Carmen na pustyni.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

W głównych rolach występują Ewen Leslie (Powrót, Dead Europe, Droga do zapomnienia) jako major Leo Carmichael, Jessica De Gouw (Dracula, Wiedeńska krew, Arrow) jako Eva Lloyd-George, James Cromwell (Babe – świnka z klasą, Star Trek: Pierwszy kontakt, Zielona mila) jako generał Crankford oraz Bojana Novakovic (Jestem najlepsza. Ja, Tonya, Furia, Ptaki Nocy) jako Molly. Za produkcję serialu odpowiada australijskie studio Porchlight Films, twórca m.in. głośnego filmu Królestwo Zwierząt. Scenarzystą jest Peter Duncan (Rake), a producentką – Tanya Phegan (Notatki o skandalu, Ostatni król Szkocji, Nie opuszczaj mnie).

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *